25.10.2017

XII üle-eestiline IKT sügiskonverents üllatas EXPO-ga

25. oktoobril 2017 toimus Tallinna Reaalkoolis õpetajatele ja haridusasutuste juhtidele suunatud üle-eestiline IKT sügiskonverents. Esimest korda saab konverentsil vaadata ka näitust EXPO.

Konverentsi tänavuseks teemaks oli „Tehnoloogiarikas kool“, seda korraldasid Tallinna Haridusamet, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA), eKool ja Tallinna Reaalkool. Konverentsil osales ligikaudu 300 haridustöötajat.

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul viidi üle-eestilist IKT konverentsi Tallinnas läbi juba kaheteistkümnendat korda, kuid haridustöötajate huvi selle vastu pole raugenud. „See näitab, et õpetajad soovivad üha enam kasutada digivõimalusi õppetöös ning hoida end kursis digivaldkonna uuendustega,“ rääkis Pajula. „Digi-innovatsioon on kaasaegsel haridusmaastikul oluliseks märksõnaks ja lisaks tehnoloogia- ja tarkvaraettevõtete pakutavate digiõppe lahenduste kasutamisele loovad neid ka haridusasutused ise.“

„IKT konverents ongi haridustöötajatele suurepärane võimalus vahetada häid kogemusi kolleegidega üle Eesti ning tutvuda digivaldkonnas pakutavate uute võimalustega,“ lisas haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala. „Päeva jooksul viidi läbi 24 praktilist töötuba, kus tutvustati nii digitaalseid õppevahendeid ja -materjale, innovaatilisi õppemeetodid kui ka koolide pilvelahendusi. Räägiti veel avatud õpperuumidest, rahvusvahelisest koostööst ja internetiohtude ennetamisest.“

Seekordse konverentsi töötubasid täiendas esmakordselt näitus EXPO, kus paralleelsessioonide vahepausidel sai kooli aulas tutvuda lähemalt haridusele suunatud digivaldkonna toodete ja teenustega. EXPO-l olid väljas BCS Koolitus, Foxcademy, Insplay, Janika Leoste ja Future Robotics, Oomipood, Tebo õpiveeb jt.

Päeva lõpetas kollektiiv Kelfirius atraktiivse tule ja valguse etendusega. 

Konverentsi „Tehnoloogiarikas kool“ päevakavaga saab tutvuda aadressil https://expo.ekool.eu

Pildid konverentsist "Tehnoloogiarikas kool" 

Lisainfo: 

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
Tel 644533, +372 527 2668
E-post: rainer.rannala@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: