11.03.2018

XV ülelinnaline koolieelikute etlemiskonkurss „Eesti keele kaunis kõla“ jõuab lõpusirgele

Emakeele päeval, 14. märtsil algusega kell 18 toimub Estonia Talveaias ülelinnalise koolieelikute etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla“ lõppvoor ja pidulik lõpetamine.

Etlemiskonkursi eesmärgiks on õpetada lapsi hoidma ja armastama oma emakeelt ning läbi luule tuua esile eesti keele kaunis kõla. Konkursiga soovitakse väärtustada eesti kultuuri ja tunnustada kõiki  neid õpetajaid, kes on mudilastele õpetanud ilusat eesti keelt. Tunnustatakse ka neid tublisid lapsi, kelle emakeel ei ole eesti keel, kuid kes on hoole ja armastusega selgeks õppinud eestikeelsed luuletused.

Sel aastal, mil Eesti Vabariik tähistab oma 100. sünnipäeva, on ka Tallinna koolieelikute etlemiskonkurss juubelihõnguline – seda on Tallinna Kopli Noortemaja eestvõttel korraldatud nüüd juba 15 aastat. Konkursist on saanud linnaosade ja lasteaedade aastakalendrisse kuuluv sündmus. Tänu aktiivsetele õpetajatele ning lapsevanematele astub linnaosade eelvoorudes üles palju väikesi etlejaid. Ettevalmistused tehakse juba lasteaedades, kus valitakse välja õpitakse selgeks sobivad luuletused. Paljudes lasteaedades korraldatakse ka oma väikeseid luuletunde või -hommikuid. 

Tänavuse konkursi eelvoorudesse registreerus 239 väikest etlejat, kellest linnaosade žüriid valisid lõppvooru esinema 30 tublimatest tublimat. 

Eelvoorusid on korraldanud või aidanud läbi viia kõik Tallinna linnaosade valitsused, konkurssi toetab Tallinna Haridusamet. Ühine töö on kandnud vilja ja pakkunud tegijatele endilegi väga häid emotsioone. Parimat tulemust aga näeme ikka ja alati laste säravates silmades. 

Riina Olveti, Tallinna Kopli Noortemaja metoodik-projektijuht

Uudise rubriigid: