22.10.2018

XVI koolinoorte festival „Me oleme erinevad, kuid me oleme koos“

Oktoobri teisel nädalal korraldas Haabersti Vene Gümnaasium (HVG) XVI rahvusvahelise koolinoorte festivali „Me oleme erinevad, kuid me oleme koos“, kus osalesid Eesti, Valgevene ja Ukraina õpilased.

Festivali eesmärgiks on loovuse ja loomingulisuse arendamine, meeskonnatöö õppimine ja arendamine ühiste väärtuste- headuse, rõõmu, rahu ja sõpruse-kaudu. Kava oli huvitav ja arendav, laval olid lauljad, tantsijad ja näitlejad, kelle esituses võis kuulda ja näha eri rahvuste muusikat ja tantsu. Mõnusalt esitleti festivalil lugusid oma kodumaadest.

Festivalil osalejaid tervitasid Haabersti linnaosa vanema asetäitja Oleg Siljanov ning Valgevene kultuuriühingu „Ljos“ folklooriansambel.

HVG näitas muutunud õpikäsituse (MÕK) häid tavasid, mis võimaldasid noortel õppida väljaspool oma kooli, linna ja isegi riiki. HVG infojuht viis läbi robootika töötoa rahvusvahelistele meeskondadele ja nende ehitatud robotite võistlused.

Festival sai alguse aastal 1998, HVG osaleb seal tänavu kevadest. Ettevõtmist toetasid Ukraina Vabariigi Saatkond ja MTÜ Eduliplaneet.

 

Irina Antonjuk, Haabersti Vene Gümnaasiumi direktor

Uudise rubriigid: