18.10.2019

iduEDU on kohe kohal!

Eesti Vabariigi juubeliaastal sai teoks esimene moodsa õppimise festival „iduEDU“, kus õpetajatele, õpilastele ja lapsevanematele kingiti 100 moodsa õppimise töötuba. Sügisvaheaja reedel, 25. oktoobril 2019 kell 11-16 on kõik huvilised taas oodatud Tallinna kesklinna hariduskvartalisse, et saada osa „iduEDU“ festivalist.

Festivali eesmärk on Tallinna haridusasutuste koos õppimise päev. Oodatud on ka uudistajad kaugemalt, et head kogemused leviks üle Eesti.  

Päeva esimene pool on sisustatud eeskätt haridusasutuse juhtidele ja õpetajatele mõeldes, teine pool on suunatud ka õpilastele ja lapsevanematele.  

Töötube viivad läbi Tallinna koolid ja lasteaiad, kellel on jagada häid ideid huvitavaks õppimiseks, samuti eKool, HITSA ja Startup Estonia. Oma panuse annavad ka õpilasfirmad, kes tutvustavad oma tehtut ja innustavad olema ettevõtlik. Keskraamatukogus keskendutakse täiskasvanuharidusele ja    elukestvale õppimisele.

Inspiratsiooni saab:

Tallinna Kullatera Lasteaia töötoast „Tere tulemast Coding Express pardale!“, mis toimub Inglise Kolledžis kell: 12.00-13.00, ruum nr 103 

Läbiviijad õpetajad: Signe Liblikmann ja Meril Mädamürk 

See on koolieelikutele mõeldud LEGO Education komplekti Coding Express. See rongikomplekt on loov, tunnetuslik ja toetab koostööoskusi ja aitab lastel õppida programmeerimist ja teisi 21. sajandi oskusi! Eriti kaasahaaravad on 10 värvilist aktiivklotsi rööbastele asetamiseks, et signaali anda, tulesid sisse ja välja lülitada, peatuda ja tankida, suunda muuta ja rongi peatada. Samuti saab juhtida rongi Coding Express rakenduse kaudu. Täida eelregistreerumise vorm.

ja töötoast „STEAM vahendid lasteaias“ Inglise Kolledžis kell: 13.00-14.00, ruum nr 103

Läbiviijad õpetajad: Kaari Kask ja  Merili Sammel

Töötoas tutvustakse erinevaid TTS tooteid, mis aitavad laste ja õpetajate päeva muuta lasteaias põnevamaks. Erinevad tooted aitavad avastada seda, mis oma silmale võib jääda nähtamatuks, otsida aardeid, salvestada oluline info eri seadmetele ja teha muud. Täida eelregistreerumise vorm.

Kogu festivali programm ajakava  iduedu.ee veebilehel ja Facebookis!

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet,  HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia ja In Nomine.

Lisainfo:  Rainer Rannala  Üldosakonna juhataja Tallinna Haridusamet     + 372 6404503, +372 5272668 Rainer.rannala@tallinnlv.ee