20.09.2019

iduEDU tuleb jälle!

Eesti Vabariigi juubeliaastal sai teoks esimene moodsa õppimise festival „iduEDU“, kus õpetajatele, õpilastele ja lapsevanematele kingiti 100 moodsa õppimise töötuba. Sügisvaheaja reedel, 25. oktoobril 2019 kell 11-16 on kõik huvilised taas oodatud Tallinna kesklinna hariduskvartalisse, et saada osa „iduEDU“ festivalist.

Festivali eesmärk on Tallinna haridusasutuste koos õppimise päev. Oodatud on ka uudistajad kaugemalt, et head kogemused leviks üle Eesti.  

Päeva esimene pool on sisustatud eeskätt haridusasutuse juhtidele ja õpetajatele mõeldes, teine pool on suunatud ka õpilastele ja lapsevanematele.  

Töötube viivad läbi Tallinna koolid ja lasteaiad, kellel on jagada häid ideid huvitavaks õppimiseks, samuti eKool, HITSA ja Startup Estonia. Oma panuse annavad ka õpilasfirmad, kes tutvustavad oma tehtut ja innustavad olema ettevõtlik. Keskraamatukogus keskendutakse täiskasvanuharidusele ja    elukestvale õppimisele. 

Õpetajad saavad inspiratsiooni näiteks Tallinna Kullatera Lasteaia töötubadest „Tere tulemast Coding Express pardale!“, mis toimub Inglise Kolledžis kell: 12.00-13.00 ja „STEAM vahendid lasteaias“ Inglise Kolledžis kell: 13.00-14.00 ning Tallinna Pae Gümnaasiumi töötoast „Loodusteaduste laborid ja nutikad sensorid“. SA Hariduskiirendi jagab nippe 21. sajandi oskuste kiiremaks omandamiseks, fookuses on seekord ettevõtlusõpe. Õpilasi, lapsi ja miks mitte ka vanemaid köidavad kindlasti põgenemismäng koolitunnis (Tallinna Inglise Kolledž), tutvumine droonidega ja    lennuharjutused (Tallinna 21. kool) ning PlayBox’i juhendatud mäng Lego ja Duplo klotsidega.  

See on vaid väike loetelu pakutavatest teemadest. Kogu festivali programm ajakava avaldatakse 26. augustil iduedu.ee veebilehel ja Facebookis, siis saab hakata ka osalejaks registreerima.  

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet,  HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia ja In Nomine.

Lisainfo:  Rainer Rannala  Üldosakonna juhataja Tallinna Haridusamet     + 372 6404503, +372 5272668 Rainer.rannala@tallinnlv.ee