18.05.2021

Õppereis Sagadis

Loodusõppereisid algasid taas. Viiendad klassid käisid 18. mail 2021. Sagadis ja Oandul.

Maskid ette ning bussireis Sagadisse võis alata! Pidasime reeglitest (kõigil maskid ees, hajutatud istumine, bussis ei söö, kinnitatud turvavöö) kinni kogu sõidu jooksul.

Sagadisse jõudes jagunesime gruppidesse:

I grupp tutvus Sagadi pargis kaardi ja plaaniga ning kasutas neid maastikumängu küsimusi otsides. Küsimused olid meie metsloomade kohta, kelle topiseid õnnestus hiljem Metsamuuseumis näha ning kinnitust leida. Lisaks rääkis giid lühidalt Sagadi mõisa ajaloost.

II grupp alustas Metsamuuseumist. Metsamuuseumi näituse toel õppisime tundma erinevaid puuliike ning hiljem tegime läbi puude bingo. Õppisime eristama ja rühmitama erinevate puude lehti, vilju, käbisid.

Kui Sagadi mõisa kellatornis lõi kell 12 – kogunesime taas bussi ning sõitsime Oandu matkaraja lõkkeplatsile. Kaasavõetud moonakotid said ruttu tühjaks, kuid planeeritud matk jäi tiheda vihma tõttu ära. Jõudsime vaid silmata, et jänesekapsad vohasid, kuuskedel olid värsked võrsed ning toomingad õitsesid.

Sellised õpperetked aitavad paremini mõista ja tunnetada ümbritsevat maailma ning väärtustada keskkonda hoidvat ja keskkonnahoidlikku mõtteviisi.

Õpetajad Sirli ja Heli

Vaata pilte õppereisist siit.