01.08.2012

Uus kergliiklustee ühendab Haabersti, Mustamäe ja Nõmme linnaosad

Kolmapäeval, 1. augustil avati Lääne-Tallinna ühendatud kergliiklustee Vääna tänava ja Akadeemia tee vaheline lõik, mille laius on 5m, tee on tähistatud liikumissuundadega ja kergliiklustee kõrval kulgeb 0,5 m laiune graniitsõelmetega kaetud jooksurada.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar märkis pidulikul avaüritusel, et valminud Lääne – Tallinna ühendatud kergliiklustee lõik võimaldab jalakäijatel, ratturitel ja tervisespordi harrastajatel jõuda Nõmme parkmetsast Harkumetsa terviseradadele ning Saue ja Harku valla kergliiklusteedele. „Kergliiklustee on seni rajatutest laiem, paralleelselt teega kulgeb jooksurada ja kogu teelõigu ulatuses rajatud istumiskohad teevad teelõigu kasutuse meeldivaks ajaviitmise kohaks nii Haabersti, Mustamäe  kui Nõmme linnaosa elanikele,“ sõnas linnapea. „Lääne – Tallinna ühendatud kergliiklustee järgmised rajatavad etapid Akadeemia teest – Rocca al Mare rannapromenaadini , Peeter Suure Merekindluse raudteesillast Järvevana teeni – tagavad  kõigi linnaosade süsteemse  ühenduse läbi kergliiklusteede.“

Rajatud kergliiklustee laius on 5m, tee on  tähistatud liikumissuundadega , mille kõrval kulgeb 0,5 m laiune graniitsõelmetega kaetud jooksurada. Valminud teelõigu  pikkus on 5,3 km  ja kogu ulatuses valgustatud, teel  asub 14 puhkekohta. Kergliiklusteel on ainult kaks  ristumiskohta sõiduteega Tähetorni tänaval ja Kadaka teel. Kergliiklusteel paremaks orienteerumiseks on ristumised teiste jalgteede või terviseradadega varustatud suunaviitadega.

Valminud kergliiklusteele paremaks juurdepääsuks rajati kolm parklat, suurim ca saja kohaline parkla asub Vääna tänava ja  Pärnu maantee ristmiku kõrval, väiksem Vääna tänava lõpus ning kolmas parkla asub kergliiklustee ja Tähetorni tänava ristmikul mida saavad kasutada ka Harkumetsa terviseradade kasutajad.

Lääne – Tallinna ühendatud kergliiklustee projekti lõigus Vääna tn- Akadeemia tee koostas AS K-Projekt, kergliiklustee ehitustööd teostati Tallinna linna tellimusel linna lähivaldade koostööprojekti „Harjumaa kergliiklusteede võrgustiku rajamine“ raames. Ehitustöid teostas Lemminkäinen Eesti AS. Uue kergliiklustee maksumuseks oli 1,57 miljonit eurot, töid rahastati Euroopa Liidu struktuurifondidest. 85%  maksumusest tuli Euroopa Liidu struktuurifondidest ja 15% Tallinna linnalt. Valminud kergliiklustee rajalõigu projekteerimist rahastas SA Eesti Terviserajad.