03.02.2011

Võitluskunstide IV Maailmamängud toovad Eestisse üle 2000 osavõtja

Eesti Taekwon-do Liit korraldab Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas Eesti Näituste paviljonides 23.-27. veebruarini IV rahvusvahelised võitluskunstide maailmamängud.

Üritusele on registreerunud juba pooled ehk üle 1000 osaleja 40 riigist. Maailmamängudel on võimalik näha kokku 17 erinevat võitlusala. Eesti sportlasi osaleb mängudel ligi paarsada.

Viie päeva jooksul toimuvad erinevatel spordiväljakutel võistlused mitmetel kahevõitlusaladel: taekwon-do, judo, karate, sambo, sportchan, muay thai, wu-shu, aikido, kura jne. Paralleelselt toimub samal ajal ja kohas ka kultuuriprogramm, mille käigus tutvustatakse eri rahvaste kultuuri ja traditsioone.

Eesti-poolse korraldustoimkonna juhi ja Eesti Taekwon-do Liidu juhi Mihhail Kõlvarti sõnul on mängude eesmärgiks võitluskunstide kui spordiala ja tervisliku eluviisi populariseerimine ning erinevate kultuuride tutvustamine. „Eestis ei toetata riiklikul tasandil võitluskunstidega tegelemist, seetõttu saavad vaid mõned üksikud tipud osaleda rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Tänu maailmamängudele on paljudel Eesti sportlastel võimalus osaleda suurel rahvusvahelisel võistlusel,“ rääkis Kõlvart.

Spordisündmuse avatseremoonia toimub 25. veebruaril Saku Suurhallis, millele on kutsutud lisaks Eesti poolsetele korraldajatele, ametnikele ja sportlastele, Rahvusvahelise Olümpiakomitee liikmed Hein Verbruggen ja Chang Ung. Hein Verbruggen on samaaegselt Sport Accordi president. Avatseremoonia raames toimub lisaks omalaadne võitluskunstide- ja folkloorigala, kus on võimalus vaadata näiteks Jaapani, Korea, Austraalia ja Lõuna-Aafrika meistrite esinemist. Programmikavas on peadpööritavad hüpped, esemete purustamine, eksootilised tantsud ja tuleshow.

Võitluskunstide maailmamängud kuuluvad Euroopa kultuuripealinna Tallinna 2011 ametlikku programmi. Maailmamängud on seni toimunud kaks korda Põhja-Koreas ja ühel korral Tais. Eestis on võitlusaladega seotud umbes 5000-6000 harrastussportlast.