Registreerimine 25.05 Parkide päeval toimuvale Kalamaja kalmistupargi retkele

Registreerite Parkide päeval 25.05 kell 18.30 algavale loodusretkele Kalamaja kalmistupargis. Retke juhib Margit Salmar. Retke pikkuseks on kuni 1,5h.

Kalamaja kalmistupark asub Kalamaja asumis Tööstuse tänava ääres. Esimesed kirjalikud andmed ala kohta on pärit aastast 1561, kui sinna maeti umbes kaks tuhat Rootsi sõjaväelast. 1780. aastal ehitati uus barokne väravatorn. 19 sajandi algul, kui Tallinnas hakati majade eest eemaldama etikukive, võeti need Kalamaja kalmistul kasutusele hauatähistena. Kalmistu vanimate pärnade ja tammede vanus on enam kui sada aastat, pärnatüvede ümbermõõt on kuni 90 cm ja tammede oma 82 cm. Põlispuud säilitati ja täiendati põõsa­rindega. Enim kasvab pargis harilikku vahtrat, vähem on harilikku saart ja harilikku tamme. Võõrliikidest on siin peamiselt harilikku hobukastanit ning lääne- ja suurelehist pärna.

Täpsem info kogunemiskoha kohta tuleb pärast registreerimist meilile. 

Loodusretke korraldaja ei kanna vastutust osalejate tervise ja isiklike asjade säilitamise eest. Saates korraldajale täidetud registreerimisvormi, nõustute retke korraldamise tingimustega ning retkel tehtud fotode avalikustamisega Tallinna linna meediakanalites.

Lisateave:
Stella Shaumyan
Stella.Shaumyan@tallinnlv.ee

 

Registreerimine on lõppenud.