Õpilasmalev 2017 Mustamäel

Juulis tegid 20 tublit SA Õpilasmaleva pluusides noort heakorratöid üle Mustamäe.
“Malevas oli nii lõbus. Oli inimesi, kes suutsid panna teisi naerma hoolimata nende enda tujust,” ütles noor malevlane Timo Sala, kes pidas maleva kõige põnevamaks osaks välilaagrit, kus sai aimu, kuidas elavad kaitseväelased. Samuti kiitis poiss rühmajuhte Brita Randa ja Annett Mangust, kelle juhendamisel koristati Männi ja Lepistiku parke, kortermajade muruplatse, bussipeatusi ja värviti üle majaseinadel olevaid graffiteid. “Noored tegid päevas tööd neli tundi. Ühistegevuste raames tutvuti omavahel, arendati meeskonnatööd, kohtuti Haabersti sõprusrühmaga ja käidi bowlingut mängimas,” kirjeldas Rand.
SA Õpilasmalev nõukogu esimees Tiit Terik on rõõmus, et sel suvel said õpilasmalevast osa pea tuhat pealinna noort. “Mul on väga hea meel, et Mustamäe linnaosa oma noortele juba viisteist aastat tööd on pakkunud. Siin saavad paljud malevlased oma esimese töökogemuse,” ütles Terik ning lisas, et vähetähtis ei ole ka taskuraha, mis aitab ehk noorel mõne pikalt igatsetud soovi teoks teha.
Ka Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda väljendas poolehoidu malevatraditsiooni jätkamiseks. Ta lisas: “Tahaksin tänada noori, kes end proovile panid ja ka vanemaid, kes oma lapsed maleva rüppe julgesid usaldada ning seeläbi järeltulijatele kindlasti kuldaväärt kogemuse võimaldasid.”