24.09.2021

Aegna saare fotokonkursi parimad tööd paeluvad pilke

Oktoobrikuu lõpuni saab Vabaduse väljaku aluses jalakäijate tunnelis tutvuda Aegna saare teemalisele fotokonkursile laekunud parimate töödega.

„Meil on hea meel, et kõik linlased ja linna külalised saavad populaarseks osutunud Aegna saare fotokonkursi töid imetleda. Paraku seni oli ainus võimalus nende töödega tutvuda Reidi teel Läänemere päeva tähistamise raames loetud tundideks üles pandud näitusel. Nüüd on aga näitus avatud väga käidavas kohas ja lausa järgmise kuu lõppuni,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Pealinna koosseisu kuuluvat looduskaunist ja põneva ajalooga Aegna saart haldav Kesklinna valitsus korraldas suvel fotokonkursi. Näitusele on välja pandud konkursile laekunud 80 töö hulgast välja valitud 20 parimat fotot, mida esitleti esmakordselt 26. augustil Läänemere päeva raames toimunud üritusel Inglirannas.

Hindamiskomisjoni otsusega pälvis esikoha Priit Ammon, teise koha Karin Karro ja kolmanda koha Sergei Veselov, eriauhinna sai Dmitri Shipin. Konkursile esitatud fotode puhul hinnati stiilsust, väljendusrikkust, kunstilist ja tehnilist taset, originaalsust ning leidlikkust saare kujutamisel. Eriauhinna said ka autorid, kellelt pääses parimate tööde sekka rohkem kui üks töö - Anna Belova, Diana Sheen ja Olga Belova.

Aegna saar on Tallinna Kesklinna pärl, mis võimaldab eemalduda linnakärast loodusesse - metsavaikusse või rahulikele randadele. Samas saab soovi korral uudistada ka saare militaarpärandit. Kutsume Aegna saare imelist loodust, põnevat ajalugu ja mitmekesisust avastama. See linnakärast vaid tunnise laevasõidu kaugusel asuv rahuoaas on suvehooajal  tallinlastele suurepärane paik ennast pikale väsitavale sõidule aega ja energiat kulutamata päevaks-paariks välja lülitada.

Uudise rubriigid: