16.07.2021

Algab Aegna saare loodusfotode konkurss

Tallinna Kesklinna valitsus kuulutas välja Aegna saare loodust ja eripära jäädvustava fotokonkursi.

Konkursile oodatakse töid 16. juulist kuni 12. augustini e-posti aadressile aegna@tallinnlv.ee, iga osaleja saab saata konkursile kuni kolm tööd kogumahuga kuni 8 MB. Konkursil saavad osaleda kõik soovijad ning pildistamine ei eelda profikaamerat, hea silmaga piltniku jaoks on nutitelefongi tubli töövahend. Konkursil osaleja annab korraldajale nõusoleku kasutada fotot konkursi raames linnaosa väljaannetes nii kodulehel, paberlehes kui ka sotsiaalmeedias ning nõustub oma foto tasuta avaldamisega. Foto kasutamisel mainitakse ära foto autor.

„Kutsume märkama Aegna saare loodust, ajalugu ja mitmekesisust, ühtlasi soovime konkursiga arendada siseturismi. Aegna saar on linnainimesele suurepärane paik lõõgastavaks lühipuhkuseks linnakärast vaid tunnise laevasõidu kaugusel,“ ütles linnaosa vanema asetäitja Jelena Kalbina. „Ideaalseks puhkuseks ei pea tingimata kuhugi kaugele reisima. Eestiski on küllaga avastamist väärt võrratuid paiku - siin on kaunis loodus ja palju võimalusi seiklemiseks ning lõõgastumiseks. Aegna saar on üks selliseid kohti, mida tasub igaühel külastada.“

Konkursi võidutöödega saab tutvuda 26. augustil tähistataval Läänemere päeval, mille keskmes on seekord linna koosseisu kuuluv looduskaunis ja põneva ajalooga Aegna saar. Läänemere päeva tähistatakse Reidi tee kergliiklusalal Ingliranna piirkonnas. Päeva programmis on nii meelelahutuslikke tegevusi igas vanuses külastajatele kui ka loodushoiu teemalisi tõsiseid ettekandeid ja arutelusid. Konkursi töid eksponeeritakse saare loodust ja saarel puhkamise võimalusi tutvustavas nn Aegna saatkonna telgis. Võitjad kuulutatakse välja ürituse raames enne merelaulude kontserti.

Uudise rubriigid: