23.08.2021

Reidi tee promenaadil avatakse üheks päevaks Aegna saatkond

26. augustil toimub Reidi teel Inglirannas Läänemere päeva raames Aegna saart tutvustav üritus nimega „Aegna saatkond“, kuhu on oodatud kõik huvilised.

„Aegna saar, üks Kesklinna pärleid, on päris paljude jaoks veel avastamata. Ajal, mil reisimine on keerukas, kuid inimestel on jätkuvalt soov uusi paiku nautida, soovime Aegnat kõigile meelde tuletada ning tutvustada. Kutsume avastama Aegna saare imelist loodust ja põnevat ajalugu. Selle põneva pealinna oma saare kohta saate rohkem teada juba sel neljapäeval Inglirannas Aegna saatkonna telgis,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Saatkonna telgist leiavad huvilised infomaterjale Aegna saare kohta, saab kohtuda saarevanemaga, kuulda Aegna loodus- ja kultuuripärandist ning Aegna ökosaarte projektist. Saatkonnatelgi kõrval on avatud lasteala, uudistamiseks on väljas merepääste kiirkaater ning kalamaitseid ja õpetusi jagab kirglik kalamees ning tuntud kirjanik ja ajakirjanik Vladislav Koržets. 

Ürituse lõpetab kell 18 algav ansambli Kukerpillid tasuta kontsert.

PROGRAMM:
14:00 Aegna loodusmaja koordinaator Eliko Petser tutvustab loodusmaja
15:00 Aegna saarevanem Raul Rink räägib sellest, mida saarel teha saab
16:00 Tallinna Kesklinna Valitsuse linnakeskkonna osakonna juhataja Aigar Palsner teeb ülevaate Aegna pärandkultuurist, ajaloost ja loodusest ning projekti „Linnalähedased ökosaared – targa linnaturismi sihtkohad“ tulemustest
17:00 Vladislav Koržets räägib ja loeb luulet Läänemere kaladest.
17:50 Aegna loodusfotokonkursi võitjate autasustamine
18:00 Merelaulud Kukerpillide esituses

 

Uudise rubriigid: