17.10.2018

Lapsed külastasid MiiaMilla lastemuuseumit

Kolmapäeval, 17 oktoobril külastasid Päikese rühma lapsed Kadriorus MiiaMilla lastemuuseumit. Teemaks: "Asjad ja ametid".

Miia-Milla-Manda tädi kirjutas, et tuleb talle külla. Miia-Milla-Manda teeb tädiga kohtumiseks ettevalmistusi. Ühe muuseumitunni jooksul külastasid lapsed vürtspoodi, postkontorit, kellassepaäri, fotograafi ateljeed kui õmblustöökoda. Lapsed said tunni jooksul ennast erinevates ametites vajaminevates oskustes proovile panna. Erinevad ametid nõuavad erinevaid oskusi. Oskustest üksi jääb aga väheks – vaja on ka häid töövahendeid. Esemed on seega inimese suured abimehed. Mõeldi ka sellele, mis saab vanadest asjadest. Kas alati peab asju ära viskama? Muuseum on vanade asjade sõber. Aga ometi ei mahu kõik vanad asjad muuseumidesse. Lapsed said teda kuidas oma asju hoida nii, et nad liiga kiiresti ei vananeks ja katki ei läheks?

Tund toetas nii tunnetus- ja õpioskuseid kui enesekohaste oskuste kujundamist. Lapsed tegutsesid uudses olukorras täiskasvanute juhiste järgi ja sihipäraselt, harjutades keskendumist ning omandades uusi teadmisi kordamise teel. Õpipisid erinevaid vahendeid heaperemehelikult kasutama neid jagades ning enda järgi koristades.

Natalja Seliverstova, Kalakese rühma õpetaja

44219175_1197070600447334_8395630937248890880_n.jpg

Uudise rubriigid: