14.06.2021

Maikuu klassijuhatajad on Olga Koch ja Tatjana Videva

Õppeaasta on lõppenud ja valitud ka järjekordsed kuu klassijuhatajad. Tallinna maikuu klassijuhataja valimiseks esitati seekord 45 tunnustusettepanekut! Kandidaate kirjeldati järgmiselt: loovus ja initsiatiiv, eesmärgipärane, kohusetundlik, andekas.

Kuu klassijuhatajad mai 2021

Olga Koch, Lasnamäe Vene Gümnaasium

Olga Koch on kohusetundlik, andekas keelekümblusklassi klassijuhataja, kena, korralik ja innovaatiline klassiõpetaja, edumeelne ja heasüdamlik inimene - selline on meie kallis õpetaja! Sellel aastal õppis meie klass palju uut ja põnevat. Suur osa meie õppetööst toimus kodus, õnneks omandasid lapsed ruttu arvutioskused, mida oli vaja, et osaleda videotundides. Kuna meie klass on keelekümblusklass, siis väga tähtis oli hoida motivatsiooni keele õppimise vastu. Nii noorte laste puhul on oluline panna nad rääkima sellest, mis pakub huvi. Õpilased olid väga aktiivsed ning soovisid palju vastata ning vestelda erinevatel teemadel. Selleks, et säiliks klassitunne, vestlesime enne või pärast tundi sellest, kes millega tegeleb kodus. Õpilased näitasid hea meelega oma pilte, voolitud kujukesi, ehitatud legoklotsidest maju, 3-D pliiatsi abil tehtud asju ja isegi akrobaatilisi harjutusi. Veel kasutasime juhust nii, et õpilased tõid kaamera ette oma koduloomi ning jutustasid klassikaaslastele, kuidas hoolitsevad lemmiku eest. Õpilased tunnevad suurt huvi looduse vastu, sellel aastal õnnestus meil käia kahel ekskursioonil KiK projekti raames: loodusretk „Helid ja hääled õpetavad” ning õppekäik loomaaeda. Õppisime orienteeruma metsas, vaatlema loomi, kuulama loodusehääli. Lastele meeldib märgata muutusi looduses erinevatel aastaaegadel. Suureks õnnestumiseks pean klassisisest projekti „Peenar aknalaual”. Külvasime erinevaid taimi, hoolitsesime nende eest, täitsime vaatluslehe. Aknalaual kasvasid kurgid, tomatid, salat, petersell, kõrvitsad, lilled. Uhkusega näitasid tublid aiapidajad oma taimi ning jutustasid klassi ees. Tänaseks on paljud taimed maale kolinud. Iseenda arendamiseks on meie õpetaja läbinud sellel õppeaastal järgmised koolitused: “Teekond lapse südame juurde”; “Kiusamisest vabaks”; “Enesejuhtimine ja eesmärgipärasus”. Meie klassi lapsed on püüdlikud ja tublid, nende vanemad on vastutulelikud ja abivalmid. Nendele, kellel oli raskusi materjali omandamisel, viis õpetaja läbi õpiabi tunde. Õppeaasta lõpetab meie klass heade tulemustega.

Tunnustusettepaneku edastasid lapsevanemad

 

Tatjana Videva, Tallinna Pae Gümnaasium

Tatjana Videva on 2.klassi klassijuhataja, kes oma isikliku eeskujuga toetab õpilaste väärtushinnangute kujunemist – olgu selleks siis kokkulepetest kinnipidamine, loovus ja initsiatiiv või hoopis söögi ja sööklas käitumise kultuur. Näiteks leiva kui väärtuse tähtsustamiseks küpsetati see koos koolis valmis. Tema klass osales viimati KIKi korraldatud metsaviktoriinis ja „Känguru“ matemaatikavõistlusel. Tatjana jaoks on oluline lapse terviklik areng ja tervis. Ta on väga osav eesmärgipärane lõimija, kes suudab oskuslikult ühendada õppe- ja kasvatusprotsessi, mitme aine ja pädevuse arendamise. Näiteks 20. mail toimunud õuesõppepäeval toimus 2. klassi vene keele tund kooliõues, teemaks: vene klassikute kevad-luuletused, samas said kõik liikuda, teha rühmatööd, tutvusid kooliõue ja selle võimalustega ning said tunde, et me tõesti õpime kõikjal ja see on lahe! Tatjana loob õppe- ja tugimaterjale õpetajatele ja klassijuhatajatele ning jagab neid kõigiga. Üks viimaseid on „Iga päev uue mänguga“. Mai viimastel nädalatel sai selgeks 10 liikumist rohkem või vähem nõudvat mängu, millega sisustada vahetunde nii õues kui ka koridoris. Koos mängimisest tehti ehedaid ja meeleolukaid pilte ja videoid. Mai lõpus toimunud tervisenädalaks valmistas Tatjana algklassidele ette kooliõuel orienteerumise, kus kasutusse läksid kõik võimalused: vabaõhu trenažöörid, lava, puud, sporditarbed. Orienteerumine lõppes klassi ühispildiga – me koos saime hakkama! Lapsevanemad hindavad Tatjanat klassijuhatajana, kes aitas väga erinevatel lastel kooliellu sisse elada ning luua ühtehoidva meeskonna. Õpilased aga ka lapsevanemad olid distantsõppeks hästi ettevalmistatud (lapsevanemate sõnul 100%). Neil on klassi ajaveeb, kus kõik koolis toimunu ja tehtu on nähtav ka lapsevanematele - nii selgitustega tunniplaan, sünnipäevad, loovtööd kui ka tunnustused ja tänusõnad. Meeleolukatest ettevõtmistest sünnib võimalusel ka nn videoaruanne. Kolleegidele on ta eeskujuks oma hoiakute, koostöövalmiduse ja jagamisega!

Tunnustusettepaneku edastasid lapsevanemad Tallinna Pae Gümnaasiumi hoolekogu, kolleegid ja lapsevanemad

 

Lisaks tunnustame:

Kristiina Tiits

Tallinna 21. Kool

Madis Somelar

Tallinna Reaalkool

Olga Ivanova

Karjamaa Põhikool

Marili Juhkam

Tallinna Südalinna Kool

Svetlana Todorovskaja

Tallinna Mahtra Põhikool

Toomas Mee

Tallinna Laagna Gümnaasium

Irina Voronaja

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium

Mai Veier

Tallinna Õismäe Gümnaasium

Svetlana Puškina

Tallinna Läänemere Gümnaasium

Svitlana Yanenko

Tallinna Mustjõe Gümnaasium

Anna Velgan

Haabersti Vene Gümnaasium

Kirsti Mõisja

Tallinna Juudi Kool

Laura Johanna Evisalu

Tallinna Kuristiku Gümnaasium

Luule Vanaselja

Tallinna Ühisgümnaasium

Maarika Rannamägi

Tallinna Kivimäe Põhikool

Reet Mõlder

Pelgulinna Gümnaasium

Tiina Tarve

Merivälja Kool

Alexander Voss

Tallinna Saksa Gümnaasium

Anastassija Villemson

Tallinna Kunstigümnaasium

Anneli Heinsoo

Gustav Adolfi Gümnaasium

Anžela Vazikka

Lasnamäe Gümnaasium

Aune Nigol

Tallinna Inglise Kolledž

Berit Soomere

Tallinna 32. Keskkool

Darja Povalihhina

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium

Irina Tankman

Tallinna Tõnismäe Reaalkool

Jaana Loorents

Kalamaja Põhikool

Jana Kerner

Ehte Humanitaargümnaasium

Kaja Valguta

Ristiku Põhikool

Karoliina Tõnisson

Tallinna Järveotsa Gümnaasium

Katrin Aben

Pirita Majandusgümnaasium

Katrin Mõttus

Tallinna Pääsküla Kool

Liilia Sorokina

Lasnamäe Põhikool

Lisete Mihkelson

Tallinna Tondi Kool

Maie Tibar

Tallinna Tehnikagümnaasium

Margit Ehandi

Tallinna Tehnikagümnaasium

Natalia Zereen

Tallinna Lilleküla Gümnaasium

Natalja Gluškova

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium

Oksana-Kristiina Jefimova

Tallinna Arte Gümnaasium

Riina Rull

Tallinna Heleni Kool

Svetlana Fedjakova

Tallinna 53. Keskkool

Tatjana Stepanova

Tallinna Õismäe Vene Lütseum

Tiina Truuts

Tallinna Rahumäe Põhikool

Viktoria Hytti

Tallinna Mustamäe Gümnaasium

 

Suur tänu tunnustusettepanekute tegijatele ning säravatele klassijuhatajatele!

 

 

 

Uudise rubriigid: