29.05.2019

Bastionivööndi parkidele otsitakse parimat valgustuslahendust

Tallinlased saavad bastionivööndi teemaplaneeringu koostamisel kaasa rääkida – ideekorjega kogutakse ettepanekuid bastionivööndi parkide uueks valgustuslahenduseks.

Abilinnapea Andrei Novikov sõnul on avaliku ruumi valgustus väga oluline just meie laiuskraadil, kus ligi üheksa kuud aastast on hämar ja jahe.

„Hästi läbimõeldud valgustus muudab igapäevase liikumise läbi pargi huvitavamaks, teekonnad turvalisemaks, mänguplatsid mängulisemaks ning toob esile turistidele huvi pakkuvad vaatamisväärsused,“ ütles Novikov. „Bastionivööndis võiks olla ka rohkem põnevaid elamusi pakkuvaid valgusinstallatsioone – näiteks meelitasid aasta alguses parkidesse tuhandeid inimesi Kaarli puiesteel eksponeeritud Hiina kineetilised valgusskulptuurid ja Valgus Kõnnib festival.“

Novikov lisas, et Tallinna bastionivöönd on väärtuslik „roheline paus“ linnaruumis –  koht puhkamiseks, mängimiseks, ja sportimiseks nii Tallinna elanikele kui linna külalistele. „Soovime muuta bastionivööndi pargiala valgustuse atraktiivsemaks, turvalisemaks, energiasäästlikumaks ja läbimõeldumaks, et linnaruum oleks meeldiv ja pakuks veelgi paremaid vaba aja veetmise võimalusi ja valguselamusi ka pimedal ajal – nii sumedatel kevad- ja suveõhtutel kui sombusel sügistalvisel perioodil.“

Ideekorje hõlmab Kanuti aeda, Margareeta aeda, Tornide väljakut, Toomparki, Hirveparki ja Lindamäe parki.

Ideekorje toimub Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti koostöös ning see kestab 20. juunini. Osalema on oodatud igaüks, kes on bastionivööndi parke külastanud. Ettepanekuid on võimalik esitada nii eesti, vene kui inglise keeles.

Projekti toetab Interreg Läänemere programm „LUCIA - Valgustades Läänemere regiooni - linnad edendavad säästlike ja tarkade valgustuslahenduste rakendamist“.

Läänemere piirkonna linnavalgustuse projektide keskmes on jätkusuutlike, turvaliste ja meeldivate linnaruumide tagamine pimedal ajal.

Ideekorje avaneb lingilt https://app.maptionnaire.com/et/6217/.

 

Lisainfo:
Eva Tallo
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet
eva.tallo@tallinnlv.ee

bastionid_plakat_logodega-UUS-01

Uudise rubriigid: