11.05.2018

Kadrioru parki kavandatakse oranžeriid

Tallinn kuulutas välja arhitektuurivõistluse Kadrioru pargi oranžerii ehk aednike hoone eskiislahenduse saamiseks.

Ideekonkursi eesmärgiks on leida L. Koidula tn 34 kinnistul asuvale Kadrioru pargi ajaloolisele lossiaedniku hoonete kompleksile sobiv nüüdisaegne, miljöösse sobiva mahu ja välisilmega arhitektuurne lahendus.

Kavandatavast hoonest peab  kujunema terviklikult toimiv aiandikompleks teenistujatele ja ka piiratud osas avalik ruum külastajatele. Kadrioru oranžerii peamine funktsioon on Kadrioru pargi hoolduseks vajalike ruumide tagamine – kasvuhooned, hooldustehnika hoiuruumid, töökojad, laoruumid ning ruumid haljastajatele ja aednikele. Lisaks on seatud ülesandeks tutvustada avalikkusele pargi ajaloo, maastikuarhitektuuri ja haljastuse hooldamisega seotud teemasid. Selleks on hoonesse ette nähtud avalikus kasutuses olevad ruumid - fuajee koos talveaia, liblikamaja vms, kohvik, erialakirjanduse raamatukogu koos õppeklassiga jms.

Ideekonkursi kuulutas välja Tallinna Linnaplaneerimise Amet koostöös Tallinna Kommunaalameti, Eesti Arhitektide Liidu ja asutusega Kadrioru Park.

Žürii esimees abilinnapea Andrei Novikov rõhutas avaliku arhitektuurivõistluse olulisust, et Kadrioru pargi jaoks märgilisel pargi 300. sünnipäeva tähistaval juubeliaastal saaks park kõrgetasemelise arhitektuuriga hoone näol väärika lisanduse.

„Uus hoone peaks oluliselt parandama pargi aednike töötingimusi ning pakkuma linlastele võimalust heita pilk nii pargi kujunemise loosse kui ka aednike igapäevatöösse,“ lisas Novikov.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 22. juunil 2018.

Võistlustingimused on alla laetavad riigihangete registrist https://riigihanked.riik.ee/register/HankedOtsing,resulthankedotsing.sdirect
ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti kodulehelt: https://www.tallinn.ee/est/ehitus/Kaimasolevad-ideekonkursid-3

Uudise rubriigid: