01.03.2019

Snelli tiigi ümbrus muutub turvalisemaks

Tallinna vanalinna ilmet pikka aega rikkunud ja korrarikkujaid ahvatlenud lagunev hoone Snelli tiigi kaldal lammutatakse lähipäevil.

„Eile õhtul sai Kesklinna valitsus loa Snelli tiigi äärse kuuri lammutamiseks. Kuna tegemist on riikliku kaitse all oleva alaga, siis pidi loataotluse läbi vaatama ja lammutusprojekti heaks kiitma lisaks linnaasutustele ka riigi keskkonnaamet. Õnneks tehti seda operatiivselt ja juba tänasest saime alustada ettevalmistusi lammutustöödeks. Seega võime öelda, et oleme astumas esimest sammu Toompargi atraktiivsuse ja turvalisuse tõstmiseks, millega plaanime tegelda süsteemselt ka teistes parkides,“ kommenteeris Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Kesklinna valitsus alustas läinud suvel koos politseitöötajate ja arhitektide liidu esindajatega seiret, hindamaks linnaosa parkide turvalisust ja võtmaks seda suurendavaid meetmeid. Ühe Toomparki puudutava abinõuna kavandati Nunne tänava ääres Snelli tiigi kaldal seisva ja sagedaste sissemurdmiste sihtmärgiks saanud lagunenud kuuri lammutamine ning selle ümber kasvavate põõsaste noorenduslõikus. Menetluses olev Toompargi detailplaneering näeb vanalinna kindlustusvööndis paikneva tiigi kaldal ette võimaluse rajada senise kuuri asukohal eraldi kinnistule kohvik-paviljon. 

„Kui valmib pargi detailplaneering, saab lisaks kohvikule avada seal ka suvise paadilaenutuse ja talvise uisurendi,“ näeb linnaosa vanem Svet Snelli kaldapealse võimalikku tulevikku.

Uudise rubriigid: