24.05.2019

Koolide vahelise viktoriin “Keeled ühendavad” Ehte Humanitaargümnaasiumis

23. mail korraldas Ehte Humanitaargümnaasium koolide vahelise viktoriini “Keeled ühendavad”, mis õpetas koostööd erikeelsete meeskondade vahel.

Osales 45 kuuendate klasside õpilast viiest koolist: Tallinna Kunstigümnaasiumist, Pelgulinna Gümnaasiumist, Tallinna Mustjõe Gümnaasiumist, Tallinna Õismäe Vene Lütseumist ja Ehte Humanitaargümnaasiumist. Ülesandeid lahendati võistkondades, kuhu kuulusid erinevate koolide õpilased. Oma võistkonna moodustasid ka õpetajad.

Küsimused olid eesti ja vene keeles ning nende lahendamiseks oli vajalik ladus koostöö, hea suhtlusoskus, funktsionaalse lugemise oskus ning info leidmise oskus, sest abiks olid ka internet ja tahvelarvutid.

Võistlejad uurisid, kuidas kõlavad tuntud multifilmide tegelaste nimed eesti ja vene keeles, otsisid sõnu kakskeelsetest sõnarägastikest, joonistasid pilte tekstide järgi ning tõlkisid vanasõnu.

Auhinna said kolm parimat võistkonda. Oli tore ja meeldiv koosviibimine, mis näitas, et ka rääkides erinevates keeltes saab teha koostööd ning õppimine võib olla huvitav ja mänguline.  

Marika Kransiver, Ehte Humanitaargümnaasiumi arendusjuht