07.06.2019

Tallinn tunnustas 2018/19. õppeaasta hariduskonkursside võitjaid

6. juunil toimus Lillepaviljonis pidulik vastuvõtt, kus Tallinn tänas oma haridusasutuste juhte õppeaasta jooksul tehtud töö eest ning tunnustas linna hariduskonkursside võitjaid.

Linna tänuavaldused andsid edasi linnapea Mihhail Kõlvart ning haridusameti juhataja Andres Pajula.

Tallinna Haridusamet korraldab konkursse haridusasutuste ja -töötajate ning õpilaste tunnustamiseks igal aastal. Tänavu tunnustati kaheksa eri statuudi alusel kokku 54 haridusasutust, individuaalse tunnustuse sai üheksa ininimest.

Auhinnad jagati välja järgmiselt.

Aasta õpilane 2019:

  • Eero Ääremaa, Gustav Adolfi Gümnaasium
  • Grete Maine, Tallinna Kivimäe Põhikool
  • Jevgeni Jermolajev, Ehte Humanitaargümnaasium
  • Maksim Kolossov, Tallinna Pae Gümnaasium
  • Merilin Priilinn-Türk, Tallinna 21. Kool
  • Priit Lokotar, Talllinna Pääsküla Kool

Tervise tegu 2019:

  • Tallinna Endla Lasteaed
  • Tallinna Heleni Kool
  • Tallinna Järveotsa Gümnaasium
  • Tallinna Lasteaed Sipsik
  • Tallinna Nurmenuku Lasteaed
  • Tallinna Südalinna Kool

Koostööprojekt 2019:

  • Tallinna Reaalkool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna 21. Kool, Tallinna Inglise Kolledž ja Tallinna Prantsuse Lütseum
  • Tallinna Arte Gümnaasium ja Kadrioru Saksa Gümnaasium
  • Tallinna 32. Keskkool, Aegviidu Vallavalitsus, Eventech OÜ, Radiustech OÜ, Mustamäe Linnaosa Valitsus, Tallinna Huvikeskus Kullo ja Tallinna Tehnikaülikool
  • Tallinna Komeedi Lasteaed, Tallinna Endla Lasteaed, Tallinna Lasteaed Sipsik, Tallinna Lasteaed Südameke, Tallinna Liivalossi Lasteaed, Tallinna Päikesejänku Lasteaed ja Tallinna Virmalise Lasteaed
  • Tallinna Pae Lasteaed, Tallinna Asunduse Lasteaed, Tallinna Lasteaed Kirsike, Tallinna Lindakivi Lasteaed, Tallinna Padriku Lasteaed ja Tallinna Ümera Lasteaed
  • Kadrioru Saksa Gümnaasium ja BBS-Syke kutsegümnaasium
  • Jakob Westholmi Gümnaasium, Alphagis OÜ, Tallinna Reaalkool, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna Saksa Gümnaasium ja Tallinna Tehnikagümnaasium

Haridusuuendus 2019:

  • Tallinna Kopli Ametikool – kaasav haridus ja õppija päeva disain
  • Tallinna Mustakivi Lasteaed – kaasav haridus
  • Tallinna Päikesejänku Lasteaed – kaasav haridus
  • Tallinna Südalinna Kool – kaasav haridus
  • Tallinna Arbu Lasteaed – lapse päeva disain ja õpetajate koostöisuse arendamine
  • Tallinna Padriku Lasteaed – lapse päeva disain
  • Tallinna Vormsi lasteaed – lapse päeva disain
  • Tallinna Kadaka Lasteaed – sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arendamine
  • Tallinna Luha Lasteaed – sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arendamine
  • Tallinna Paegümnaasium – sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste ning õpetajate koostöisuse arendamine
  • Tallinna Liikuri Lasteaed – õpetajate koostöisuse arendamine
  • Kadrioru Saksa Gümnaasium – õpetajate koostöisuse arendamine
  • Tallinna Rahumäe Põhikool – õpetajate koostöisuse arendamine
  • Tallinna Kunstigümnaasium – õppija päeva disain
  • Tallinna Läänemere Gümnaasium – õppija päeva disain
  • Tallinna Kelmiküla Lasteaed – üldoskuste kujundamine ja lapse arengut toetav hindamine
  • Tallinna Rukkilille Lasteaed – üldoskuste kujundamine

Tegus juht 2019:

  • Mari-Liis Sults, Tallinna Kunstigümnaasium
  • Reelika Täht, Pelguranna Lasteaed

Tegus kool 2019: Gustav Adolfi Gümnaasium

Tegus lasteaed 2019: Pelguranna Lasteaed

Tunnustav kool 2019: Tallinna 32. Keskkool

Tunnustav lasteaed 2019: Tallinna Nurmenuku Lasteaed

Aasta hoolekogu 2019: Tallinna Pääsküla Kooli hoolekogu

Edukas kool 2018/19. õppeaasta aineolümpiaadidel:

  • Tallinna Reaalkool (1. koht)
  • Gustav Adolfi Gümnaasium (2. koht)
  • Tallinna Prantsuse Lütseum (3. koht)

Edukaks põhikool 2018/19. õppeaasta aineolümpiaadidel: Tallinna Kivimäe Põhikool

Edukas osalemine olümpiaadidel: Kadrioru Saksa Gümnaasium

Aasta olümpiaadide juhendaja: Tiina Naissoo (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Tallinna koolinoorte XXXVII spordimängudel osales 42 gümnaasiumi ja 56 põhikooli, kokku  14 700 õpilast. Koolinoorte meistrimedaliga autasustati kokku 1140 õppursportlast.

Aktiivsemad osalejad põhikoolide arvestuses olid Tallinna  Reaalkool, Tallinna 21.Kool, GAG, Tallinna Nõmme Põhikool ja Tallinna Ühisgümnaasium. Enam kui 10 võistlusel osales 36 kooli.

Põhikoolide esikolmik:

  • Tallinna Saksa Gümnaasium
  • Tallinna 21. Kool
  • Tallinna Reaalkool

Gümnaasiumide arvestuses olid aktiivsemad koolid Gustav Adolfi Gümnaasium (21 võistlust), Tallinna 21. Kool (20 võistlust), Tallinna Reaalkool ja Tallinna Ühisgümnaasium (19 võistlust) ja Tallinna Nõmme Gümnaasium (17 võistlust).

Kolm paremat kooli gümnaasiumide arvestuses:

  • Tallinna Reaalkool (8 meistritiitlit)
  • Tallinna Saksa Gümnaasium (5 meistritiitlit)
  • Tallinna 21. Kool

Muusikalist külakosti pakkus vastuvõtul ansambel „Puuluup“ – mehed, kes ühendavad oma hääle ja muheda olekuga arhailise hiiu kandle ja moodsa luuperi kombinatsiooni, mis ühtekokku annab kaasahaarava, omanäolise ja nauditava tulemuse.

 
Lisainfo:

Marika Pettai
Hariduskorralduse osakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
+372 6404542, +372 53494431
marika.pettai@tallinnlv.ee