07.04.2020

Astangu tänava lõigul piiratakse kahepaiksete hoidmiseks liiklust

Kahepaiksetele ohutuma rändetee tagamiseks kehtestatakse tänasest 1. maini Astangu tänaval, lõigul Kotermaa tn 1 – Astangu tn 19/3, ajaline sissesõidukeeld mootorsõidukitele (v.a ühistransport). Piirang kehtib õhtul kella 21.00st varahommikul kella 6.00ni. Astangu tänava lõik on Eesti üks suurimaid kahepaiksete rändekoridore.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et konnade kevadränne on soojade ilmade tõttu hoogu kogumas ja autojuhtidel tuleks tähelepanelik olla. „Ajutiselt suletav Astangu tänava lõik on üks Eesti suurimaid kahepaiksete rändekoridore, mida läbib iga kevadel lühikese aja jooksul tuhandeid konni, kärnkonni ja vesilikke. Piirangu eesmärk on tagada looduskaitse all olevatele kahepaiksetele ohutu rändetee Astangu tänava ääres paiknevatesse sigimistiikidesse,“ selgitas Hanimägi.

Sissesõidukeelu vajadus tuleneb sellest, et kui varasemalt said kevadel kahepaikseid aidata vabatahtlikud, siis tänavu pole see eriolukorra tõttu võimalik ning tavapärased talgud jäävad ära. „Loodan, et Astangu elanikud mõistavad piirangute vajalikkust ja järgivad seda. Liiklemisvõimalused on tagatud ning usun, et hilise kellaaja tõttu mõjutab keelumärk igapäevaelu vaid vähesel määral,“ tõdes Hanimägi.

Palvega tagada kahepaiksetele turvaline liikluskoridor pöördusid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, Tallinna Transpordiameti ning linnaosavalitsuse poole Eestimaa Looduse Fond ja Haabersti linnaosa elanikud.

Vabatahtlikuna viimasel viiel aastal konnade päästetalgutel osalenud Astangu elanik Olga Nigrovskaja rõhutas, et konnatalgute ära jäämise tõttu on oluline, et igaüks panustaks individuaalselt ning oleks varasemast veelgi tähelepanelikum. „Konnad täidavad ökosüsteemis olulist rolli ning nende arvukus mõjutab ka kõiki teisi loomi ja linde. Panen kõigile Astangu elanikele ja teistele tänavat kasutavatele liiklejatele südamele, et linna poolt kehtestatud piirangutest tuleb kinni hoida.“

Uudise rubriigid: