03.08.2021

Linnaosavalitsus jagab mustamäelastele biojäätmete kogumisnõusid

EUROSTAT statistikaandmestik näitab, et ligikaudu 34% leibkondades tekkinud tahketest olmejäätmetest on biojäätmed ning nendest jõuab ringlusesse vaid alla poole. Olukorras, kui prügi ületootmisest on saanud mitte ainult linnade, vaid tervete riikide ja kogu maailma probleem, on oluline anda oma panus uude majandussüsteemi – jätkusuutlikkusse tootmis- ja tarbimissüsteemi.

Biojäätmete õige liigiti kogumise ja komposteerimisega tagame nende keskkonnasõbraliku käitlemise ja vähendame prügilate negatiivset mõju keskkonnale – vähenevad prügilas tekkiv nõrgvee kogus ja prügilagaasi, eelkõige metaani koguhulk, millel on oma osa kasuhooneefekti tekkimises.
Kokkuvõtlikult öeldes prügi sorteerimisega aitame kaasa sellele, et meil oleks puhtam, rohelisem ja ilusam linnakeskkond.

Selleks alustab Mustamäe Linnaosa Valitsus augustikuus kodustes majapidamistes tekkivate biojäätmete kogumisnõude jagamisega kõikidele Mustamäe elanikele –nii kortermajade kui ka eramute elanikele.

𝙆𝙤𝙙𝙪𝙢𝙖𝙟𝙖𝙥𝙞𝙙𝙖𝙢𝙞𝙨𝙚𝙨 𝙥𝙚𝙖𝙢𝙞𝙨𝙚𝙙 𝙗𝙞𝙤𝙟𝙖̈𝙖̈𝙩𝙢𝙚𝙙 𝙤𝙣: 𝙩𝙤𝙞𝙙𝙪- 𝙟𝙖 𝙠𝙤̈𝙤̈𝙜𝙞𝙟𝙖̈𝙖̈𝙩𝙢𝙚𝙙 𝙣𝙞𝙣𝙜 𝙖𝙞𝙖- 𝙟𝙖 𝙝𝙖𝙡𝙟𝙖𝙨𝙩𝙪𝙨𝙟𝙖̈𝙖̈𝙩𝙢𝙚𝙙. 𝘽𝙞𝙤𝙟𝙖̈𝙖̈𝙩𝙢𝙚𝙙 𝙩𝙪𝙡𝙚𝙗 𝙗𝙞𝙤𝙟𝙖̈𝙖̈𝙩𝙢𝙚𝙩𝙚 𝙢𝙖𝙝𝙪𝙩𝙞𝙨𝙨𝙚 𝙖𝙨𝙚𝙩𝙖𝙙𝙖 𝙚𝙚𝙡𝙞𝙨𝙩𝙖𝙩𝙪𝙡𝙩 𝙡𝙖𝙝𝙩𝙞𝙨𝙚𝙡𝙩, 𝙥𝙖𝙗𝙚𝙧𝙠𝙤𝙩𝙞𝙨 𝙫𝙤̃𝙞 𝙗𝙞𝙤𝙡𝙖𝙜𝙪𝙣𝙚𝙫𝙖𝙨 𝙠𝙤𝙩𝙞𝙨. 𝙆𝙞𝙡𝙚𝙠𝙤𝙩𝙩𝙚 𝙠𝙖𝙨𝙪𝙩𝙖𝙙𝙖 𝙚𝙞 𝙩𝙤𝙝𝙞. 𝙏𝙖𝙡𝙡𝙞𝙣𝙣𝙖𝙨 𝙠𝙤𝙧𝙧𝙖𝙡𝙙𝙖𝙩𝙪𝙙 𝙟𝙖̈𝙖̈𝙩𝙢𝙚𝙫𝙚𝙤𝙜𝙖 𝙠𝙤𝙜𝙪𝙩𝙪𝙙 𝙗𝙞𝙤𝙟𝙖̈𝙖̈𝙩𝙢𝙚𝙙 𝙖𝙣𝙩𝙖𝙠𝙨𝙚 𝙠𝙖̈𝙞𝙩𝙡𝙚𝙢𝙞𝙨𝙚𝙠𝙨 𝙏𝙖𝙡𝙡𝙞𝙣𝙣𝙖 𝙅𝙖̈𝙖̈𝙩𝙢𝙚𝙩𝙚 𝙏𝙖𝙖𝙨𝙠𝙖𝙨𝙪𝙩𝙪𝙨𝙠𝙚𝙨𝙠𝙪𝙨𝙚𝙡𝙚, 𝙠𝙚𝙨 𝙩𝙤𝙤𝙙𝙖𝙗 𝙣𝙚𝙣𝙙𝙚𝙨𝙩 𝙨𝙚𝙧𝙩𝙞𝙛𝙞𝙩𝙨𝙚𝙚𝙧𝙞𝙩𝙪𝙙 𝙠𝙤𝙢𝙥𝙤𝙨𝙩𝙢𝙪𝙡𝙙𝙖. 𝙎𝙖𝙖𝙙𝙖𝙫 𝙠𝙤𝙢𝙥𝙤𝙨𝙩 𝙤𝙣 𝙝𝙚𝙖 𝙢𝙪𝙡𝙡𝙖 𝙫𝙖̈𝙚𝙩𝙖𝙢𝙞𝙨𝙚𝙠𝙨, 𝙨𝙚𝙨𝙩 𝙨𝙞𝙨𝙖𝙡𝙙𝙖𝙗 𝙩𝙖𝙞𝙢𝙚𝙙𝙚 𝙠𝙖𝙨𝙫𝙖𝙢𝙞𝙨𝙚𝙠𝙨 𝙫𝙖𝙟𝙖𝙡𝙞𝙠𝙠𝙚 𝙖𝙞𝙣𝙚𝙞𝙙 𝙣𝙞𝙣𝙜 𝙨𝙪𝙪𝙧𝙚𝙣𝙙𝙖𝙗 𝙢𝙪𝙡𝙡𝙖 𝙥𝙤𝙤𝙧𝙨𝙪𝙨𝙩.

Selleks, et saada tasuta biojäätmete kogumisnõu koos sorteerimisjuhistega palume võtta ühendust linnamajanduse osakonna peaspetsialisti Kristin Karuga e-postil kristin.karu@tallinnlv.ee või telefonil 6457532. Taotlemine käib aadressi järgselt – e-posti teel sooviavaldusi tehes palume kirjutada lisaks ees- ja perekonnanimele ka korteri täpsusega aadress. 𝗔𝘃𝗮𝗹𝗱𝘂𝘀𝗶 𝘃𝗼̃𝗲𝘁𝗮𝗸𝘀𝗲 𝘃𝗮𝘀𝘁𝘂 𝗸𝘂𝗻𝗶 𝟭𝟱. 𝗮𝘂𝗴𝘂𝘀𝘁𝗶𝗻𝗶.

Kõikide sooviavaldajatega võetakse ühendust ning antakse täpsemad juhised, kuidas kogumisnõu kätte saab.

Mustamäe Linnaosa Valitsus

Uudise rubriigid: