07.04.2022

Linn jagab koolidele sada jäätmete liigiti kogumise komplekti

Tallinn jagab sel kevadel 17 pealinna haridusasutusele kokku 100 jäätmete liigiti kogumise kastide komplekti, et koolides ja huvikoolides jäätmeid tõhusamalt liigiti koguda.

Iga komplekt kujutab endast vineerist kapikest, milles on omakorda neli mahutit eri liiki jäätmete jaoks – segapakend, biojäätmed, vanapaber ja segaolmejäätmed.

“Õpilased panevad need Eestis toodetud kogumiskastid tööõpetuse tunnis ise kokku. Nii tekib õpilastel ka suurem vastutusetunne kaste õigesti kasutada,” ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. „Jäätmete liigiti kogumine on osa suuremast liikumisest ringmajanduse poole, nii et kasutaksime loodusvarasid võimalikult säästvalt. Eriti oluline on, et lapsed õpiksid jäätmeid korrektselt koguma võimalikult vara, nii tekib harjumus terveks eluks.”

Kolmapäeval korraldati koolide esindajatele jäätmete liigiti kogumise infopäev, et kogumiskomplekte tutvustada, samuti said osalejad liigiti kogumise juhendid, mis abistavad õpilasi jäätmete sorteerimisel.

Projekt jätkab möödunud aasta algatust, kui 25 Tallinna linna kooli sai samuti sada jäätmete liigiti kogumise kastide komplekti.

Uudise rubriigid: