12.10.2021

Muusika pani seitse Tallinna Lasteaeda koos NURRUMA

Rahvusvahelisest muusikapäevast inspireerituna toimus 07.10.2021 Tallinna Naksitrallide lasteaia välilaval Tallinna kaheksa väärtuspõhise koostöö lasteaia muusikasündmus "Muusika paneb meid NURRUMA”, mis andis meile kõigile võimaluse koos NURRUDA lõimituna meie lasteaedade väärtustega, emakeelega, rahvajuttudega ja muusika muinasjutuga, pakkudes õppimisvõimalust õues ja harjutada turvalist liiklemist linnaruumis, rahvusvahelisese muusikanädala raames.

Seitsme lasteaia lapsed said kogeda vahetut kontserti olles esineja kui ka kuulaja rollis, samuti sündis sündmusel improvisatsioonilisi laule ja tantse. Sündmust kureerisid ja aitasid läbi viia tänased tegevmuusikud Kersti Kuusk ja Peter Põder, keda seob peale muusikutöö lasteaedadega ka muusikapedagoogi töö. Lastele tutvustati muusikuid ning nende loomingut ja üritus kutsus märkama muusika rolli ning olulisust meie igapäevaelus. 

Sündmuse ellukutsujaks oli Tallinna Endla Lasteaed ja partneritena kaasatud kaheksa Tallinna lasteaia vanemate rühmade lapsed, meeskonnad, muusikapedagoogid ja juhtkonna liikmed. Tallinna Kesklinna lasteaedade väärtuspõhine koostöö on alguse saanud juba 2006. aastal. Viieteistkümne aasta jooksul on pakutud rõõmu, lusti ja kogemuste ning teadmiste vahetamist nii lastele, peredele, kui ka kolleegidele.

Tallinna Lasteaiad: Liivalossi, Sipsik, Komeedi, Virmalise, Endla, Päikesejänku ja Südameke on loonud ühiseid koostööprojekte nagu “ Väärtuste trepid”, “Väärtuste kalender”, "Meie koduteed” samuti on toimunud ridamisi ühiseid tervisedenduslikke tegevusi ning  jõustamiskoolitusi ja eelmisel aastal läbisid meeskonnaliikmed mahuka kaasava hariduse koolituse “Iga Lapse Jaoks on VÕTI“.    

Ajad haridusruumis on olnud heitlikud, koostöö lasteaiad on paar viimast aastat lükanud edasi laste sündmust, kuna Tallinna Kesklinna lasteaedadel välilava pole ja tervise hoidmise osas siseruumides kogunemine pole mõeldav, siis oli meie lahkeks võõrustajaks viimasel õppeaastal avatud Tallinna Naksitrallide lasteaed. Muusikapäeva sündmusel kõlas looming seitsme lasteaia rühma esituses, muusikapedagoog Kersti Kuuse kogumikult  NURRUPALL, mille värviraamatu iga väike esineja endale kingituseks kaasa sai. 

Täname kõiki osalejaid, kõikide lasteaedade juhtkondade liikmeid, muusikapedagooge ning osalenud rühmade meeskondi. Eriline kummardus meie sündmuse peaesinejatele - lastele, kes olid kõik laulud selgeks õppinud ja andsid suurepärase elamusterohke kontserdi. Täname meie helindajat Teet Raik’i, kes tegi kuuldavaks iga hääle, mis lavalt kostus. Täname Tallinna Haabersti Linnaosavalitsust ja Tallinna Haridusametit lahkete sõnade ja toetuse eest. 

Aitäh, imeline-päikeseküllane-kuldne sügishommik, et hoidsid meid ja meie tervist ning lubasid sündmusel toimuda! Aitäh, et paitasid meie südameid Kersti Kuuse loominguga! Ühisel üritusel õhkus osalejatele lahkust, rõõmu ja häid soove, millest jäi kõlama muusika ja teadmine, et meil on ILUS TÖÖ!

Uudise rubriigid: