06.12.2019

Tallinna Endla lasteaed taaselustas Montessori pedagoogika Tallinna haridusruumi munitsipaallasteaias

Pilootprojekti ja pedagoogika kasutusele võtule on eelnenud aasta tegusat ettevalmistust juhtrühma poolt ja tänaseks on rühm käivitatud. Rühma avamisele eelnes pooleaastane õpetaja otsing läbi erinevate EU programmide ja sotsiaalmeedia kanalite.

Otsingute tulemusena õnnestus meil värvata august 2019 imeline tegus õpetaja Elisabet Koit. Elisabet omab 5 aastast töökogemust Montessori lasteaias Austraalias, ta on läbinud Inglismaal koolituse ja omab rahvusvahelist sertifikaati.  Elisabet on teinud väga head tööd, et koostöös piloodi juhtrühma ja lastevanematega kujundada lühikese ajaga ja napi eelarvega autentne Montessori õpiruum, mis täieneb päev päevalt metoodikat toetavate vahenditega.

78619445_580021086134593_9177131748931141632_n.jpg

Lisaks õpetajale tegutseb Montessori rühmas assistent Anu Vahtramäe, kellel on läbitud AMI Montessori õpetaja assistendi koolitus. Samuti on meeskonnas õpetajaabina tegutsemas Rita Goncharova, kes omab kogemust tavarühmas tegutsemisel, küll aga uus metoodika pakub arenguvõimalusi väljakutseid ja ühist kasvamist kogu meeskonnale. Meeskonda ja lapsi on toetamas rühmas veel kaks rahukorpuse vabatahtlikku Honza Žalud Tšehhist ja Ungari päritolu Roland Bakovy Rumeeniast. 

montessori 2.jpg

Oleme rõõmsad ja tänulikud, et saime poole aasta jooksul piloodi käivitatud ning meie lapsed saavad võimaluse saada osa maailmas levinud lapsekeskest pedagoogikast. Uuendused nõuavad pingutust ja koostööd. Oleme tänulikud koostöös eest Tallinna Haridusametile nõustamise ja asjakohase kriitilise sõbra rolli eest, toetades meie algatusi, Tallinna Pelguranna lasteaiale – olemasolevate õppevahendite lahke loovutamise eest, Eesti Montessori Ühingule – välisekspertide kaasamise, nõustamise ja partnerluse pakkumise eest, Tallinna Endla Koostöökogule õpetaja Anu assistendi koolituse 50% rahastamise eest ja lastevanematele, kes on 2016-2019 perioodil teinud annetusi Endla lasteaia õpiruumi arenduseks, vahendid on tänaseks olnud sisendiks Montessori rühma metoodiliste vahendite soetamisel.

montessori 3.jpg

Piloot on saanud teoks tänu vabatahtlikest  ja lasteaia juhtkonnast koosnevale Montessori juhtrühma ühisele pingutusele. Aitäh teile: Teibi Torm (2018/2019 Endla hoolekogu esinaine), Asnate Tuulik (Eesti Montessori ühingu esinaine), Jaanika Müürsepp (Eesti Montessori ühingu lasteaedade ja koolide kuraator), Liina Sügis (Tallinna Endla Lasteaia õppe- ja kommunikatsioonijuht), Grüüne Ott (Tallinna Endla Lasteaia juht), Johnathan Calderon (Endla Koostöökogu juht) ja Liina Tettermann (Montessori ühingu projektide ja koostöö kuraator ja Tallinna Endla lasteaia hoolekogu 2019/2020 tegevliige). 

Uudise rubriigid: