Tallinna päeva etteütlus 15. mail

Tallinna päeva etteütlus toimub 15. mail 2019 kell 13.00 Vabaduse Väljakul.
 

Registreeru etteütlusele!

Igale osalejale korraldajate poolt paber, pastakas ja väike üllatus!

 
Tallinna päeva puhul Tallinna-teemalise etteütluse kirjutamise traditsioon sai alguse 2013. aastal. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust kontrollida oma eesti keele oskust, panna proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna linna kohta. Osaleda saavad kõik soovijad, tuleb vaid eelnevalt registreeruda.
 

Seekord loevad etteütluse teksti ette sportlane Kelly Sildaru ja artist Reket. Varasematel aastatel on oma teksti dikteerinud mitmed tuntud kirjanikud nagu Andrus Kivirähk, Jan Kaus, Ilmar Tomusk, Eduard Vilde (näitleja Peeter Kaljumäe kehastuses).
 

Tallinna päeva etteütluse korraldaja on Tallinna Linnavolikogu Kantselei koostöös Tallinna Haridusameti, Eesti Keele Instituudi, Tallinna Kirjanduskeskuse, Tallinna Ülikooli ja Tallinna munitsipaalkoolide eesti keele õpetajatega.
 

Tallinna päeva tähistatakse 15. mail, sest just sel päeval aastal 1248 saadud Lübecki linnaõigus tähendas Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade sekka, tähtpäeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist, tutvustada pealinna tänapäeva ja minevikku nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Koostööpartnerid

 

TLÜ logo
EKI logo
Eesti Keele Aasta 2019