03.12.2012

Mehhatroonika Innovatsioonikeskus otsib koostööpartnereid

Tehnopolis äsjaavatud unikaalne elektroonika ja mehhaanika tippkeskus Mehhatroonika Innovatsioonikeskus soovib tihendada kontakte Eesti ettevõtetega, kes kõrgtehnoloogilist oskusteavet vajaksid.

Mehhatroonika Innovatsioonikeskuse olulisemaks osaks on mehhaanika ja elektroonika ettevõtetele mõeldud 2 miljonit eurot maksev täisautomatiseeritud paindtootmissüsteem (flexible manufacturing system – FMS). Paindtootmissüsteem suudab programmeeritud tarkvara järgi iseseisvalt toota erinevaid tipptehnoloogilisi detaile ilma inimese poolse sekkumiseta.

Mehhatroonika Innovatsioonikeskus pakub ettevõtetele tuge tootmise automatiseerimisel, integreeritud keskkonna ja uute tehnoloogiate arendamisel.

„Ettevõte saab kasu oma konkreetse probleemi lahendamisel, selle üldistamine ja edasiarendamine toob kasu kogu tööstusharule. Lisaks aitab lahenduste kommunikeerimine rahvusvahelistel konverentsidel ning teadusartiklites ning tippspetsialistidega suhtluses kaasa Eesti kui kõrgtehnoloogiale orienteeritud riigi kuvandi loomisele,“ tõi innovatsioonikeskuse juhatuse liige Jüri Riives võimalikke kasulikke tegureid esile. 

Kõrgtehnoloogiliste probleemide lahendamiseks on võimalik kaasata ka Euroopa Liidu struktuurifondide raha.

„Mehhatroonika innovatsioonikeskuse paindtootmissüsteem sobib hästi toote prototüüpide valmistamiseks ja pakub kõrgtehnoloogilise tootmise järelkasvule suurepärast praktikavõimalust.  Mehhatroonika innovatsioonikeskuses on olemas kõik eeldused, et luua maailmas ainulaadseid tooteid, mis Eesti majandusele hoo annavad,“ lisas Riives.

Mehhatroonika Innovatsioonikeskuse eesmärk on aidata parandada Eesti tootmissektori konkurentsivõimet, luues võimalusi koostööks ja sünergiaks ning pakkudes tuge kõrgtehnoloogilise tootmise edendamise ning projektide arenduse valdkonnas.

 

Uudise rubriigid: