18.01.2011

Rahvusvahelise koostööprojekti avaseminar

Täna toimub kella 13-16 Tallinna Ettevõtlusameti eestvedamisel Tallink City hotelli konverentsikeskuses rahvusvahelise INTERREG IVA koostööprojekti „INNOREG - uudsete äristruktuuride arendamine konkurentsivõime tagamiseks“ avaseminar.

INNOREG on Lõuna-Soome ja Eesti piirkonnale keskenduv rahvusvaheline projekt, mille põhieesmärgiks on regiooni mehhatroonika valdkonna ettevõtete konkurentsivõime suurenemine läbi tehnoloogiaplatvormi kujundamise, innovatsioonikeskuse loomise ja koostöövõimaluste parendamise.

Seminaril osalevad esindajad avalikust sektorist, erialaliitudest ning ettevõtetest, kellele antakse ülevaade rahvusvahelisest koostööprojektist INNOREG, analoogsete projektide rahastamisvõimalustest ja kasuteguritest ettevõtete ja ülikoolide vahelise koostöö arendamisel ning uuenduste rakendamisel ettevõtluses, Eesti tööstuse arengutrendidest ning ka Eesti väljavaadetest kõrgtehnoloogilise investeerimiskeskkonnana.

Seminari avab Tallinna Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, kes räägib Tallinna linna kogemustest rahvusvaheliste klastrite arendamisel.

Maailmamajanduse olukorrast ja võimalikest edasistest arengutest, otseinvesteeringute suundumustest ja mahtudest kõrgtehnoloogia sektorisse kõneleb SEBi analüütik Hardo Pajula. Regionaalsest koostööst Läänemere piirkonnas ning edukaid projektinäiteid Eestis ja naaberriikides tutvustab siseministeeriumi Euroopa territoriaalse koostöö büroo juhataja Krista Kampus. 

INNOREG projekti ja võimalikest arengutest teadmuspõhise regiooni suunas tutvustab Jüri Riives, Innovaatiliste Masinaehituslike Tootmissüsteemide TAK juhataja

Jussi Karlsson Turu Tehnoloogiakeskusest kõneleb INNOREG projekti koostööst ja partnerite ühishuvidest.

Seminari juhib SA Tallinna Teaduspark Tehnopol juhatuse liige Pirko Konsa.

Seminari korraldavad Tallinna Ettevõtlusamet, SA Tallinna Teaduspark Tehnopol, MTÜ Eesti Mehhatroonika Assotsiatsioon, Tallinna Tehnikaülikool, MTÜ Eesti Masinatööstuse Liit  ja projekti välispartnerid Soomest MIKES ja Turu Tehnoloogiakeskus.

 Picture1_Innoregprojekt  Picture1_innoreg_projekt

Uudise rubriigid: