28.11.2011

Tehnopolis allkirjastati leping Mehhatroonikumi seadmete ostuks

25. novembril 2011 toimus Sihtasutus Tallinna Teaduspargis Tehnopolis pidulik kohtumine, et tähistada lepingu allkirjastamist FMS-seadme (Flexible Manufacturing System) ostuks Tehnopoli rajatavasse Mehhatroonika keskusesse. Seadme tootja ja tarnija on Fastems OY AB.

2  miljonit eurot maksvate seadmetega Mehhatroonika labor loob Eesti kõrgtehnoloogia ettevõtetele tingimused prototüüpide loomiseks. Mehhatroonikumi laboris on võimalik otsast lõpuni toota väikesepartiilisi elektroonikaseadmeid, mille valmistamise võimalus  Eestis seni puudus.

Soetatud FMS-seadet juhitakse hierarhilise juhtimissüsteemi vahendusel 24 tundi järjest ilma inimese vahetu sekkumiseta. See esitab väljakutse nii Eesti tarkvaraarenduse sektorile kui ka ülikoolidele.

„Mehhatroonikumi toimimine eeldab head koostööd ettevõtete ja ülikoolide vahel. Sellest tekkiv väärtus annab meie inseneridele praktilisi kogemusi ja rakendust ning ettevõtetele uusi innovaatilisi tooteid," ütles Mehhatroonika Innovatsioonikeskuse juhatuse liige Jüri Riives.

Allkirjastamisel ja kohtumisel esinesid sõnavõttudega Jüri Riives, Heikki Hallila (Fastems OY) ning Mart Repnau (Tallinna Ettevõtlusamet). Kohal viibisid ka  Tallinna Tehnikaülikooli, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning alaliitude esindajad.

FMS-seadme soetamist finantseeritakse Interreg IVA programmi INNOREG projekti raames.

 CB_logo_colour_high300     EU_with references_colour_high300

Täpsem info:
Ingrid Hindrikson
Tallinna Ettevõtlusameti
arenguprojektide koordinaator

 

Uudise rubriigid: