28.11.2019

Kandideeri konkursil „Eesti ettevõtlik vaim 2019“

EVEA (Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon) on välja kuulutanud konkursi „Eesti ettevõtlik vaim 2019“, kuhu oodatakse kandidaate 6 erinevas kategoorias.

Üle 99 protsendi Eesti ettevõtetest on kehtiva definitsiooni järgi väikesed ja keskmised. Kolm neljandikku kõikidest erasektori töökohtadest on loonud väikesed ja keskmised ettevõtted. Sellest, kuidas läheb kõigil neil ettevõtetel, sõltub suures osas ka kogu Eesti majanduse käekäik. Vaatamata sellisele olulisele kaalule, on väikeettevõtete avalik tunnustamine jäänud suhteliselt tagasihoidlikuks. EVEA sellega ei lepi ning korraldab alates 2013. aastast konkurssi EESTI ETTEVÕTLIK VAIM, et leida aasta edukaimad kuues kategoorias. Erinevalt teistest auhinnakonkurssidest, on see auhind, mida antakse AINULT väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Kategooriad on:

PÕLVKONDADE ÜHISJÕUD – aasta pereettevõte;

PARIM NAISETTEVÕTJA – aasta naisettevõtja;

MAA SOOL – aasta maaettevõtja;

PARIM START– aasta edukaim alustav ettevõte;

EDUKAS SOOLOETTEVÕTJA – aasta parim iseendale tööandja;

KOOSTÖÖ VEDUR – kohalik organisatsioon või erialaühendus, kelle ühine tegu või tegevus on märkimisväärselt edendanud kohalikku elu ja väikeettevõtjate vahelist koostööd.

Konkursil võivad osaleda kõik ettevõtted, kus töötab alla 250 töötaja, mille aastakäive ei ületa 50 miljonit eurot või mille bilansimaht ei ületa 43 miljonit eurot.

Ettevõtte kategooria Töötajaid           Käive   või       bilansimaht
Keskmise suurusega ettevõtted    < 250        ≤ € 50 m          ≤ € 43 m
Väikeettevõtted < 50        ≤ € 10 m            ≤ € 10 m
Mikroettevõtted < 10          ≤ € 2 m            ≤ € 2 m

                                                               

NB! Konkursil ei saa osaleda ettevõtted, kellel on kehtivad (maksu)võlad.

Konkursil osalemise täpsemate tingimustega palume tutvuda klikates ülal nimetatud vastava kategooria peal. Kõigi konkursile esitatud ettevõtete puhul võetakse hindamisel aluseks nende kõige üldisemad majandusnäitajad nagu käive, kasum, rentaablus, töökohtade loomine, ekspordivõime, investeeringud. Iga kategooria all võetakse täiendavalt arvesse just sellele kategooriale omaseid näitajaid, lisaks hinnatakse ettevõtjate ühiskondlikku aktiivsust.

Vajadusel võtab EVEA nominentidega ühendust andmete täpsustamiseks.

Avaldused palume saata aadressil evea@evea.ee hiljemalt 23. detsembriks 2019.

Hindamise viib läbi EVEA volikogu, kaasates eksperte  majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist ja Eesti Konsultantide Assotsiatsioonist.

Võitjad kuulutame välja uue aasta hakul Tallinnas.

Allikas: EVEA

Uudise rubriigid: