26.06.2018

Kuues Loomehäkk otsib septembris lõimumislahendusi

Baltimaade suurim loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk toimub kuuendat korda 14.-16. septembril ja häkib sel korral ühe alateemana lõimumist ühiskonnas.

Kuues Loomehäkk: Creative Tech kolib sel korral Mektory hoonesse Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) linnakus, kus 48 tunni jooksul otsivad üle saja arendaja digitaalseid lahendusi lõimumisega seotud väljakutsetele. Parima lõimumisrakenduse loonud meeskonnale annab Kultuuriministeerium välja 3000-eurose eriauhinna.

Septembrikuu Loomehäkk otsib võimalusi tehnoloogia kasutamiseks digilahenduste leidmiseks, mis aitavad muuta ühiskonda sidusamaks. Lisaks digitaalsetele lõimumislahendustele on Loomehäkile oodatud ka kõik, kes soovivad tegeleda digilahenduste loomisega kõigis loomemajanduse valdkondades laiemalt.

Kultuuriministeeriumi asekantsleri Piret Hartmani sõnul tuleb lõimumisega tegelevatel organisatsioonidel järjest rohkem rakendada digitaalseid lahendusi ja Loomehäkk on üks viis tuua kokku selles valdkonnas liikuvaid ideid ja inimesi, kes tahavad neid ellu viia. „Lõimumisele on pikalt vaadatud läbi traditsioonilise prisma, aga nii noorte kui pagulaste küsimustega tegelemiseks pakub just digimaailm täiesti uusi võimalusi,“ kommenteeris Hartman.

Loomehäkile on oodatud kõik huvilised loomeinimestest ja programmeerijatest disainerite ja ettevõtjateni, et 48 tunni jooksul välja töötada tõeliselt uuenduslik lahendus, mis kasutab loovust tehnoloogias ja tehnoloogiat loomemajanduses. Loomehäkk annab osalejate käsutusse parimad Eesti mentorid, palju auhindu, inspireeriva seltskonna ja kogu Mektory hoone.

Loomehäkk on tudengitele tasuta, registreeruda saab ürituse Facebooki lehel. Loomehäkile võib tulla oma idee ja meeskonnaga, aga ka teiste ideid kuulama ja tiimiga liituma. Loomehäkk lõpeb parimate auhindamisega, mille preemiad on välja pannud  üle 15 partneri, teiste seas Tallink, ERR, Eesti Filmi Instituut, Apollo, Tallinn Music Week, EstBAN, Prototron, Veebimajutus, Microsoft, Vaba Lava, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Latitude 59 ja teised.

Loomehäkki korraldavad digimeedia inkubaator DIGIX, Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, Tehnopol, Loov Eesti ja kultuuriministeerium ning see on osa Edu&Tegu STARTERcreative programmist. Loomehäkki kaasrahastavad Euroopa Liit ja Tallinna Ettevõtlusamet ning Integratsiooni sihtasutus.

https://www.facebook.com/loomehakk/ 

Uudise rubriigid: