18.10.2018

Plokiaheltehnoloogiad: olemus, kasutusalad ja tulevikuvisioonid

18. oktoobril 2018 kell 10.00-11.30 TTÜ Mektory suures saalis aadressil Raja 15 Tallinnas.

Tallinna Ettevõtlusamet koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga kutsub osalema loengusarja "Ettevõtlusakadeemia 2018" seminaril 18. oktoobril 2018 kell 10.00-11.30 TTÜ Mektory suures saalis aadressil Raja 15 Tallinnas.

Ettevõtlusakadeemia seminari Plokiaheltehnoloogiad: olemus, kasutusalad ja tulevikuvisioonid“ lektor on Ahto Buldas, TTÜ infotehnoloogia teaduskonna tarkvara instituudist

Ehkki plokiaheltehnoloogiad on küll juba ligi 30 aastat vanad, on nad eriti suure populaasuse saavutanud alles hiljuti. Loeng keskendub plokiaheltehnoloogia olemuse selgitamisele, mõningate kasutusalade kirjeldamisele ja samuti plokiaheltehnoloogiate tänasest populaarsusest tingitud utoopilistele ja realistlikumatele tulevikuvisioonidele.

Ahto Buldas on Tallinna Tehnikaülikooli krüptograafia professor. Ta on juba Eesti taasiseseisvumise algusaastatest osalenud Eesti e-Riigi alustehnoloogiate loomisel, sh digitaalallkiri ja ajatempel. Tema peamine uurimissuund on olnud võtmeta krüptograafial põhinevad ajatemplisüsteemid, mis on tänapäevaste plokiahelate alustalad.

Ettevotlusakadeemia-FB-2018sygis.jpg

Loengumaterjalid:
Ahto Buldas „
Plokiaheltehnoloogiad: olemus, kasutusalad ja tulevikuvisioonid“ 

Lisainfo:      

Krista Kink                            
Tallinna Ettevõtlusamet                            
E-post: krista.kink@tallinnlv.ee                            
Tel: 640 4225    

Helena Rozeik
Tallinna Tehnikaülikool
E-post: helena.rozeik@ttu.ee
Tel: 620 4102

Uudise rubriigid: