01.06.2020

Proovikivi väljakutsete loomise mõttetalgud

2. juunil kell 15:00 – 8. juuni kell 18:00

Proovikivi on algatus, mille eesmärk on tuua kokku ettevõtted, MTÜd, riigiasutused, noored, õpetajad jt, et ühiselt panustada Eesti ja meie maailma arengusse - üks väljakutse ehk proovikivi korraga (https://proovikivi.ee/)

Tule ja esita väljakutse, millesse noori ning teisi organisatsioone kaasata!

Väljakutse esitajana on Sul võimalus noori kaasata Sind huvitavasse teemasse, mõne Sinu jaoks olulise ühiskondliku probleemi lahendamisse või konkreetse eesmärgi saavutamisse, mis seostub SDGde ja/või Eesti 2035 eesmärkidega.

Sinu poolt ootame huvi noortega koostööd teha, nt mentordada või tagasisidet anda nende ideedele, korraldada mõni inspireeriv seminar, pakkuda auhinda või tunnustust parimatele algatustele. Proovikivi toetab Sind selles protsessis.

Väljakutse esialgseks kestvuseks oleme mõelnud 1 kooliaasta, KUID sama väljakutse võib jätkuda ka järgmisel kooliaastal. Koolinoorte jaoks on väljakutsetele vastamine õppetöö osa, nt läbi projektipõhise õppe, loovtööde, uurimistööde, ettevõtlusõppe jms.

Kui sul on juba konkreetne väljakutse idee, siis kirjuta meile sellest siin: https://forms.gle/LbQFLjEcoZeZ2zqk6

Kui sa pole veel kindel, kuidas ja mida teha, siis kutsume MTÜsid, ettevõtteid jt. huvilisi ühiselt väljakutseid looma 2.-8. juuni 2020 online-mõttetalgute raames.

Mõttetalgud on hea võimalus oma väljakutse ideed teistega jagada, seda arendada, leida koostööpartnereid, või, kui ideed pole, siis ka ideid genereerida.

Kava:
2. juuni 15.00 (lõpp orienteeruvalt 17.00) – avaüritus Proovikivi lehel Facebook live’s, tutvustame Proovikivi algatust, mõttetalgute korraldislikku poolt, räägime Eesti 2035 ja kestliku arengu eesmärkidest

2.-5. juuni – saab jagada väljakutsete ideid ning neid arendada ise oma meeskonnas või koos teiste partneritega

7. juuni – lõplikud väljakutsete ideed ja tuleb esitada Google vormi kaudu ning saata ka esitlus kas powerpointi, Google esitluste, PDF või muus analoogses formaadis

8. juuni 16.00-18.00 – lõpuüritus Zoomi ja Facebook live’i kaudu, väljakutsete esitlused osalejate poolt (esitlejad liituvad Zoomi vahendusel)

11. juuni – žürii avaldab parimad väljakutsete ideed

Nädala jooksul on võimalus oma väljakutse idee osas konsulteerida ka mentoritega. Täpsema info postitame gruppi: https://www.facebook.com/groups/244803403620358/

Proovikivi tunnustab kõik väljakutsete loojaid, partnereid ning sponsoreid. September 2020 on plaanis korraldada ka uue kooliaasta avaüritus, kus tutvustame noortele ja nende juhendajatele väljakutseid, inspireerime neid, teeme vahvaid töötubasid.

Ootame sind kaasa lööma! 

Lisainfo: maarjah@tlu.ee 

Uudise rubriigid: