02.03.2021

Prototroni kevadvooru tähtaeg on 25. märts 2021

Nutikate ideede elluviimist toetav rahastu Prototron on avanud oma tänavuse esimese taotlusvooru. Loo oma ideest 35 000€ suuruse auhinnaraha ja tunnustatud mentorite abiga toimiv prototüüp ja alusta edukat äritegevust!

Mullu jagas Prototron inimeste igapäevaelu paremaks ja mugavamaks muutvatele ideedele kokku 170 000 eurot, millega rahastu kogu toetuste maht ületas 1 miljoni euro piiri. Uusi taotlusi saab esitada kuu aja jooksul ehk 25. märtsini.

„Möödunud aasta oli Prototronile igas mõttes meeldejääv. Koroonakriisi tõttu pidime kogu programmi e-kanalitesse viima ja suutsime selle kahel korral üliedukalt läbi viia. Kaasasime seitse uut partnerit, käivitasime noortele suunatud ettevõtlusprogrammi Prototron Junior, laienesime Lätti ja jagasime kahes voorus 13 meeskonnale kokku 170 000 eurot,“ kirjeldas mõningaid mulluseid saavutusi Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja.

Alanud aastal on Prototroni fookuses koostöö. „Eestis on väga toimekas startup-kogukond. Fonde, inkubaatoreid, raha kaasamise platvorme, investoreid on mitmeid, kuid isegi selles valdkonnas sees olevatel tegijatel on kõiges keeruline orienteeruda, rääkimata siis idee tasandil ettevõtjast. Tahame siin olla suunanäitajad ja kutsume teisi rahastajaid olema rohkem avatud. Kui sinu VC profiil on fintech, kuid kohtud healthtech iduga, siis suuna ta meile. Meie suuname erinevaid äppe loovad meeskonnad omakorda sinuni. Tekitame veelgi aktiivsema ja edasiviiva kogukonna, kus igast ideest võiks saada just see, mis maailma paremaks muudab,“ kutsus Budkovskaja üles.

Tema sõnul on mitmed Prototroni programmi läbinud meeskonnad märkinud, et kuigi võisteldakse rahastuse saamise nimel, siis teisi ei nähta konkurentidena, vaid pigem võimalike koostööpartnerite või uute meeskonnakaaslastena. „Ettevõtete, valdkondade ja programmide ülene sünergia,“ võttis Budkovskaja tänavused prioriteedid kokku.

Prototron on Swedbanki, TalTechi, Tallinna Teaduspargi Tehnopol ja Tartu Ülikooli rahastu, mis aitab luua tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule. Prototron on rahastanud 86 nutikat ideed kokku ligi 1 048 000 euroga, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud üle 36 miljoni euro. Asutajate kõrval pakuvad meeskondadele nii mentorlust kui rahalist toetust Tallinna linn, BuildIt Latvia, Swedbank Latvia, LMT, Samsung, Hedman Partners, Fundwise, Veebimajutus.ee, Amazon Web Services, coModule, Microsoft ja Avokaado.

Lisainfo: https://prototron.ee/ 

Uudise rubriigid: