06.02.2019

Rattahoidjate tootja Bikeep kaasab ühisrahastusega kuni 750 000 eurot

Laadimisvõimalusega rattahoidjate tootja Bikeep kaasab ühisrahastusega kuni 750 000 eurot, et arendada äri USA-s ning mujal maailmas. Funderbeamis korraldatava kampaaniaga soovib ettevõte kaasata 250 000 kuni 750 000 eurot, mille vastu saavad investorid 4 kuni 11,11 protsendi suuruse osaluse, selgub kampaania tingimustest. Enda väärtuse raha kaasamise eel hindab Bikeep 6 miljonile eurole.

Eelmisel aastal oli ettevõtte käive Bikeepi teatel 300 000 eurot, igakuine korduvtulu (MRR) 9500 eurot ning müüdud rattahoidjate arv kasvas aastaga 30 protsenti ning oli 287.

Kaasatud vahenditega soovib Bikeep arendada enda võrgustikku ja äri ühes kuni kolmes linnas samale tasemele nagu praegu kodulinnas Tallinnas. Esimene sihtturg on Ühendriikide pealinn Washington, millele järgnevad ilmselt San Francisco, London, Berliin või Zürich.

Kui sihtturgudel on kohalolek saavutatud ning linnades teenuse käivitamise kava välja arendatud, plaanib firma kaasata täiendavaid investeeriguid, et protsessi veel 20 linnas korrata. Nii plaanib Bikeep 2020. aasta lõpus taas vahendeid kaasata, seades eesmärgiks 5-miljonise A-rahastusvooru.

Bikeep on raha seni kaasanud raha vaid ühel korral - 2016. aastal paigutas Silver Ventures AB ettevõttesse 100 000 dollarit ehk 88 000 eurot. Vahendeid kasutas ettevõte USA-s kontori avamiseks ning juriidilise keha loomiseks.

"Praegu teenime 30 protsendi enda käibest USA turult, ent soovime nüüd kohalolu kasvatada, investeerides kohaliku müügiüksuse loomisse ning personali värbamisse," märkis firma pakkumises.

Huviavaldusi ettevõttesse investeerimises ootab ettevõte 7. märtsini. Kolmapäeva hommikuse seisuga oli huviavaldusi esitatud 259 000 euro eest. Kampaania juhtinvestor on Madis Müüri ettevõte Lead Invest.

Bikeep arendab nelja turvalisusastmega rattahoidjaid, millele pääseb ligi läbi mobiilirakenduse. Rattahoidjate kasutamine on inimestele tasuta, Bikeepile maksavad hoidjate paigaldamise eest taristu- või kinnistuomanikud.

Ettevõtte klientide seas on muuhulgas Tallinna linnavalitsus ning Bikeepi teatel teenindab firma 20 protsenti Tallinna ratturitest. Firma teenuseid kasutab näiteks ka San Francisco avalik ühistranspordivõrgustik BART.

Uudise rubriigid: