14.09.2021

Tallinna filmilinnak arvati riiklikult tähtsate kultuuriobjektide hulka

Tallinna linna ja Tallinn Film Wonderlandi koostöös Tallinnas Paljassaare piirkonda rajatav lähiriikide kaasaegseim filmitööstuse keskus Tallinna filmilinnak lisati eile Riigikogus 73 häälega riiklikult tähtsate kultuuriobjektide nimekirja.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on see otsus kohaliku filmitööstuse arengu jaoks ainuõige. „Läbi loomemajanduse toetamise loome linna tarku töökohti ja edendame nii linnaruumi kui ka ettevõtluskeskkonda. On selge, et paljud rahvusvahelised filmiproduktsioonifirmad ja režissöörid tunnevad suurt huvi siin piirkonnas filmimise vastu, seega peame võimalusest kinni haarama ja sellest kasu lõikama. Tallinn Film Wonderland on märkimisväärne samm filmitööstuse edendamiseks, seetõttu on hea meel, et loodav kaasaegne võttekompleks saab ka kultuurkapitali toetuse,“ sõnas Riisalu.

Filmilinnak rajatakse Põhja-Tallinnas Paljassaares asuvale tööstusmaale ning see saab koondama Eesti erinevad filmitööstuse teenusepakkujad, et tagada koostöö ja võteteks vajalikud teenused, lisaks sobivad loodavad stuudiod ka teleproduktsiooniks ja ürituste läbiviimiseks. „Paljassaarde kerkib kaasaegne linnakeskkond, mille keskseks osaks saab loodav filmilinnak koos sinna juurde kuuluva elamu- ja ärihoonete ning vaba aja veetmise võimalustega,“ täpsustas Riisalu.

Riigikogu kinnitas riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise nimekirja veel Tartu Südalinna kultuurikeskuse, Narva Kreenholmi kultuurikvartali "Manufaktuur", Arvo Pärdi nimelise muusikamaja Rakveres ja rahvusooperi praeguse hoone juurdeehituse. Viiendaks lisati riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise pingeritta 73 poolthäälega Tallinna filmilinnak. Nimekiri sisaldab ehitisi, mis on olulised kogu Eesti kultuurile, aitavad kaasa Eesti kultuuri, sealhulgas rahvuskultuuri järjepidevuse tagamisele ja kultuurivaldkonna terviklikule arengule ning soodustavad kultuurivaldkondade vahelist koostööd.

Uudise rubriigid: