15.02.2016

Tallinna kohalike maksude võla puudumise andmed nüüdsest kättesaadavad üle x-tee

Alates möödunud aasta lõpust on hankijatel võimalik otse Riigihangete registris teha taotlejate ja pakkujate osas x-tee päringuid Tallinna Transpordiameti hallatavasse Tallinna teede ja tänavate sulgemise maksu infosüsteemi.

Kui seni oli hankijatel võimalik teha x-tee päringuid vaid Maksu- ja Tolliametist riiklike maksude, sotsiaalkindlustuse maksete ning Tallinna reklaami- ja müügimaksu tasumise kohta, siis nüüdsest on andmebaasi päringutega kaetud kõik Tallinna linnas kehtestatud kohalikud maksud. Hankija saab teha päringu konkreetse hanke töölehel Teabevahetus, valides Päringud välisregistritesse

Tallinnas registreeritud ettevõtjad saavad Tallinna Transpordiameti poole kirjaliku pöördumise asemel nüüdsest vastavad andmed (teede ja tänavate sulgemise maks, parkimistasu jne) Tallinna teede ja tänavate sulgemise maksu infosüsteemi kaudu ise kätte. 

Andmed on kättesaadavad alates seisuga 30.11.2015. Vanemate andmete saamiseks tuleb siiski pöörduda Tallinna Transpordiameti poole  http://www.tallinn.ee/est/Teenus-Maksuvola-puudumise-toend.