15.05.2019

Tallinna suurim tehnoloogia ja start-up sündmus Latitude59 areneb koostöös Tallinna linnaga

16. ja 17. mail toimus Kultuurikatlas taaskord Tallinna suurim tehnoloogia- ja start-up valdkonna sündmus Latitude59. Seekordse rahvusvahelise konverentsi üheks teemaks paljude seas oli ka Tallinna kui Eesti majanduse ja innovatsiooni kasvukeskuse arenguvõimalused. Teema avamiseks toimusid neljapäeval, 16. mail vastavasisulised paneeldiskussioonid, millest võttis osa ka Tallinna linna innovatsiooni eestvedaja Toomas Türk.

Tallinn on Eesti majanduse ja innovatsiooni keskus, selle kasvukeskkond ja arengumootor. Aina tugevnev linnastumine seab aga linna järjest suuremate väljakutsete ette, mis toob endaga kaasa üha suuremad nõudmised infrastruktuurile, avalikele- ja äriteenustele ning töökohtade loomisele. Heas linnajuhtimisest tuleb arvestada ka muutuvate kliimamõjudega ja keskkonnaressursside aruka kasutamisega. Eeskätt loob linnastumine palju uusi võimalusi ettevõtetele, aga kuidas juhtida tänastes tingimustes linna nutikamalt kui kunagi varem? Nendel ja teistel teemadel 16. mail diskussiooniblokkides lähemalt peatutigi:

  • Millised on linna erinevad koostöövõimalused alustavate tehnoloogiaettevõtetega?
  • Mis on ettevõtete peamised motivaatorid ja takistused uute lahenduste kasutusele võtmisel?
  • Kuidas saab meid globaalne kogemus ja teadus veel rohkem aidata?
  • Kuidas muudab suurem avatus Tallinna atraktiivsemaks elu- ja investeerimiskeskkonnaks?

Konverentsi teisel päeval, 17. mail toimus noortele mõeldud STARTERtallinn programmi demo päev, kus programmi kümme parimat tiimi esitlesid ekspertidest kokku pandud žüriile oma äriideid. Päeva lõpus sai kõige parema idee esitanud meeskond Tallinna linnalt peaauhinna.  Fotogalerii 

STARTERtallinn on erinevate Eesti ülikoolide koostöös kokku pandud äriideede arendamise programm, mis on suunatud noortele nii gümnaasiumitest, ülikoolidest kui kutsekoolidest.

Latitude59 on juhtiv start-up kogukonna sündmus, mis toob Tallinna kokku enam kui kolm tuhat valdkonna spetsialisti ja sadu ettevõtteid ning tänavu toimus see seitsmendat korda. Tallinna linn on rahvusvahelise tehnoloogia- ja start-up konverentsi suurtoetaja juba teist aastat järjest.

Sessioonid, kus oli Tallinn esindatud, leiad siit:

https://latitude59.ee/program/the_time_is_now_innovating_tallinn/

The time is now - Innovating Tallinn

Täpsem info STARTERtallinna kohta: https://starteridea.ee/startertallinn/

Lisainformatsioon:
Toomas Türk

Uudise rubriigid: