14.06.2021

Tallinna tarbijaõiguste päev toimub 7. septembril 2021

Hea tarbija ja ettevõtja! Seekordne Tallinna tarbijaõiguste päev "Targad tehingud" toimub 7. septembril algusega kell 11.00 Viru konverentsikeskuses (Viru väljak 4). Lisaks otseülekanne veebis.

Vaata LIVE´iTarbijate õiguste tundmine on ühtviisi oluline nii tarbijatele kui ettevõtjatele. Õigusaktides orienteerumine ja sealt vajamineva teabe leidmine ei ole aga kaugeltki lihtne. Samas on see paljudele igapäevaelus tekkivatele küsimustele vastuste leidmiseks ja probleemide lahendamiseks vajalik.

Tarbijaõiguste päeva korraldades ja aktuaalseid teemasid mitme erineva nurga alt käsitledes soovib Tallinna linn aidata kaasa tarbijate ja ettevõtjate teadmiste avardamisele ja leida vastused enim korduma kippuvatele küsimustele. Kõige paremini saab ennast kaitsta teadlik tarbija ise, vältides vigu ja ennetades probleeme ja tarbijad oleme me kõik.

Programm keskendub tarkadele tehingutele erinevates eluvaldkondades. Räägime tulevikku investeerimisest, ruumidega seotud kokkulepetest, edukast e-kaubandusest ning vastame tarbijakaitse seisukohalt olulisematele küsimustele. Üritust modereerib Eero Reinu. 

Programm:

11.00 avasõnad: Aivar Riisalu, Tallinna abilinnapea

11.05-11.40 Tuleviku pension otsusta targalt!
Saame teada, milline on praegune pensionisüsteem ehk kuidas meie pension kujuneb. Investeerimise võimaluste ja ohtude fookuses arutleme II pensionisambast raha välja võtmise ja selle omal käel investeerimise mõistlikkuse üle.

Esinejad:
Kristiina Selgis, Sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika osakonna pensionipoliitika juht
Kristi Saare, Aasta investor, investeerimiskoolitaja ja investeerimisraamatute autor

11.50-12.35
Üürisuhted ning üürikorter kui investeering 
Anname ülevaate üürileandja ja üürniku peamistest õigustest ja kohustustest ehk saame teada, millised aspektid tuleks läbi mõelda enne korteri üürile võtmist või üürile andmist. Käsitleme korteri lühiajalise ja pikaajalise välja üürimise erisusi ning lühiajalise väljaüürimisega kaasneda võivaid probleeme. Lisaks arutleme, kas on mõistlik investeerida üürikorterisse ning milliste võimalike ohtudega peaksime sealjuures arvestama.

Arutelus osalevad:
Evi Hindpere, Kinnisvarakooli koolitaja, Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroo jurist
Peeter Pärtel, kinnisvarainvestor, koolitaja ja kirjastaja
Raivo Salumäe, HUGO.legal jurist, 2 korteriühistu juhatuse liige
Ville Jehe, ettevõtja, Tallinna vanalinna elanik

12.45-13.30
Tehinguid tehes kaitse end ise!
Toome teieni tarbijakaitse valdkonnas korduma kippuvad küsimused ning põhilised probleemid, millega pöördutakse tarbijavaidluste komisjoni poole. Lisaks saame teada, kas mõne levinud probleemiga on kokku puutunud ka Eesti kõige kasutajasõbralikumaks e-poeks valitud WeekendShoes.ee ning kuidas nad vastava olukorra lahendasid. 

Esinejad:
Aase Sammelselg, Tarbijavaidluste komisjoni esimees
Anu Pajula, WeekendShoes.ee
Birgit Valgus, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti ettevõtluse osakonna kaubandustalituse juhataja
Veiko Kopamees, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti tarbijate ja ettevõtjate nõustamise osakonna tarbijavaidluste komisjoni sekretariaadi juhataja

13.40-14.30
Eduka internetikaubanduse väljakutsed
Viimase aasta jooksul on e-poest tehtavate ostude arv hüppeliselt kasvanud. Arutleme, millises seisus on Eesti e-kaubandus aastal 2021 ja saame teada, millele pöörata tähelepanu e-poest kaupa või teenust ostes ning mis teeb ühe e-poe kasutajasõbralikuks.

Esinejad:
Tõnu Väät, MTÜ Eesti E-kaubanduse Liit tegevjuht
Anu Pajula, WeekendShoes.ee müügijuht
Birgit Valgus, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti ettevõtluse osakonna kaubandustalituse juhataja
Heldin Malmet, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti tarbijate ja ettevõtjate nõustamise osakonna Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse jurist

Tarbijaõiguste päeval osalemine on tasuta.

Registreerimisvorm

Sünkroontõlge vene keelde.

LisainfoTallinna Strateegiakeskuse ettevõtlusteenistuse tarbijakaitse osakonnast:
tel 640 4232; tarbijainfo@tallinnlv.ee.

Vastavalt valitsuse uuele korraldusele koroonaviiruse tõkestamiseks, tuleb alates 9. augustist kõigil koolitusele pääsemiseks tõestada oma nakkusohutust. Tarbijaõiguste päevale tulles esitage vaktsiinipass, COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend või negatiivset testitulemust kinnitav tõend (PCR testi tulemus kehtib 72 tundi, antigeeni testi tulemus 48 tundi) ning kehtiv isikut tõendav dokument (ID-kaart, juhiluba, pass).

Tõendeid ja dokumente kontrollitakse sisenemisel. Tõendite hankimise ja testide tegemise kohta saate rohkem infot kriis.ee. Kohapeal testimisvõimalust ei pakuta.

Kohtumiseni tarbijaõiguste päeval!

Leia üritus FB-s 
https://www.facebook.com/events/553819868999946/?active_tab=discussion 

Uudise rubriigid: