22.06.2021

VIDEO! Restoranide nädal täitis restoranid toidunautlejatega

Tallinna Restoranide Nädal oli tänavu juubelihõnguline. Esimene taoline nädal toimus juba kümme aastat tagasi. Nädal sattus ka erilisele ajale – piirangutest vabanemise ajale.

Restoran SPOT on üks 37st, kes restoranide nädalas kaasa lõid. Pakuti nii lõunat kui ka õhtusööki. “Restoran Spotil läks väga hästi,” kinnitas omanik Kristin Bezborodkina. “Kõik kohad, mis me müüki panime, said ka praktiliselt müüdud. Õhtusöögil oli 30-40 inimest igal õhtul. Lõunad olid veidi vaiksemad, aga siiski inimesi jagus. Alustasime uue meeskonnaga juunikuus.”

Kristin tunnistas, et piirangute ajal tuli teha valusaid otsuseid. Nüüd on SPOTis lisaks omanikule veel neli töötajat. Kristin sõnas, et tal vedas peakokk Harles Hannusega. Samas aitas omal moel ka linna algatus vähendada renti linna pindadel. SPOT tegutseb siiski eramajas, aga linna tugi andis ka eraomanikele eeskuju.

“Meil tänaseks ju väga selget üleavaadet ei ole, milline on kellegi majanduslik seis, aga ma siiralt arvan, et nüüd on saabunud siis hetk, kus on võimalik hakata taaskäivitust või restarti tegema hakata,” julgustas Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

Osa restorane pole siiski vastu pidanud, sest peamine tuluallikas, vähemalt vanalinnas, on ikkagi turist. Samas manitseb abilinnapea mõistlikkusele. “Järsku tasuks kaaluda ikkagi seda, et meie menüü hinnad või hinnakiri ei lendaks jälle komeedina lakke,” pakkus abilinnapea Riisalu välja.

Allikas: Pealinn

Uudise rubriigid: