26.07.2021

Haabersti linnaosas rekonstrueeriti 230 000 euro eest mänguväljakuid

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel rekonstrueeriti Väike-Õismäel Õismäe tee 150b ning Järveotsa tee 23 hoovis asunud amortiseerunud mänguväljakud.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et kui juuni lõpus valmis uus ja uhke mänguväljak aadressil Õismäe tee 118a, siis nüüd on lõppenud ehitustööd ka Õismäe tee 150b ja Järveotsa tee 23 hoovis asuvatel mänguväljakutel. „Kokku oleme sel suvel linnaosa mänguväljakute korrastamisse investeeritud juba ligi pool miljonit eurot,“ rääkis Siljanov ning lisas, et mänguväljakute rekonstrueerimistega jätkatakse ning uue ilme saab sel aastal linnaosas veel mitu mänguväljakut.

„Õismäe tee 150b mänguväljakul ootab mänguhuvilisi pesakiik, karusell, kiiged, ronila, kiik-ronila ja väiksematele lastele atraktsioon liivamängud. Uudsena on paigaldatud mänguväljakule atraktsioon  trossrada. Samuti rajati uus valgustus ja kõnniteed. Mänguväljaku alusena on kasutatud klassikalist liivaala kui ka uudsemat valatavat kummikatendit EPDM. Lisaks on mänguväljaku juurde rajatud istutusalad hekitaimede ja põõsasgruppidega, paigaldatud pargiinventar ning jäätmekonteinerid,“ rääkis linnaosavanema asetäitja.

„Järveotsa tee 23 hoovis asuvale mänguväljakule rajati uus liiva-turvaala ning lisati uued mänguelemendid: vedrukiiged, liumägi-linnak, karussell ja tasakaalupostid. Vanadest elementidest säilitati liivakast ja rippkiik, mis tõsteti ümber uude asukohta. Rajati betoonkivikattega teed, paigaldati kaks pinki, prügikastid ning jalgrattahoidja,“ tutvustas Siljanov valminud mänguväljakut ning lisas, et rekonstrueeritud mänguväljakutele on tagatud juurdepääs nii ratastoolis-, jalgrattaga kui ka lapsevankriga liikujatele.

Õismäe tee 150b mänguväljaku rekonstrueerimise lepinguline maksumus on 167695 eurot ning tööde teostaja InfraRoad OÜ. Järveotsa tee 23 hoovis asuva mänguväljaku maksumuseks kujunes 62899 eurot ning tööde teostaja oli Maatriks-RP OÜ.

Uudise rubriigid: