07.05.2020

Haaberstis likvideeritakse 18 amortiseerunud mänguplatsi

Haabersti linnaosas alustati töid, et likvideerida 18 amortiseerunud mänguplatsi. Valdav enamus likvideeritavatest mänguplatsidest on endised mänguväljakud, millest on järgi jäänud vaid rohtu kasvanud vanad liivakastid, kus lapsed pole juba aastaid mänginud.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et Väike-Õismäe ja Astangu hoovides on palju selliseid mänguplatse, mis kunagi olid kenad vaadata ning kus ka mängiti, kuid aja jooksul on need amortiseerunud ning kaotanud oma võlu. „Tegemist on mänguplatsidega, millest on ajapikku jäänud järgi vaid rohtunud liivakastid, mida mängimiseks enam ei kasutata,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et seetõttu otsustati need ka likvideerida ning alad korrastada.

 

Linnaosavanema sõnul ei olnud sellisel kujul nendel liivakastidel kortermajade hoovides mõtet, sest need olid pigem ohtlikud ning ebasanitaarsed. „Olen seisukohal, et parem olgu mänguväljakuid vähem aga need peavad olema korras ja lastele ning vanematele atraktiivsed,“ lisas Hanimägi. Ta tõi välja, et eemaldatud liivakaste hoovides ei asendata. „Rekonstrueerime pigem olemasolevaid ning oleme projekteerimas uusi, rohkemate võimaluste ja elementidega mänguväljakuid,“ sõnas Hanimägi.

„Alates 11. maist avame Haaberstis järk-järgult ka kõik linnale kuuluvad mänguväljakud, mis olid suletud viirusepuhangu tõttu. Kuna linnaosavalitsuse tellimusel eelnevalt puhastatakse ja pestakse ka kõik mänguväljakud ära, siis toimub mänguväljakute taasavamine etapiviisiliselt,“ sõnas linnaosavanem ning lisas, et kuni kehtib eriolukord tuleb mänguväljakutel ka eriolukorrareegleid järgida.

Vanade mänguplatside likvideerimistööd teostatakse Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel.

Uudise rubriigid: