03.08.2021

Haaberstis toimuvad uuesti lusitaania teetigude korjetalgud

Neljapäeval, 5. augustil ja kolmapäeval 18. augustil toimuvad uuesti Haabersti linnaosas Kakumäel lusitaania teetigude korjetalgud. Talgutel ühendavad jõud nii linnaosavalitsus kui ka kohalikud elanikud, et võidelda üheskoos võimust võtva võõrliigi vastu.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et esmakordselt toimusid linnaosavalitsuse korraldatud teotalgud Haaberstis selle aasta maikuus ja juunikuus ning elanikud võtsid need hästi vastu. „Soodsad ilmastikuolud on lusitaania teeteod meie linnaosas taas liikvele ajanud ja kahjuks siin ainult linnaosa valitsuse pingutustest ei piisa. Näeme, et nälkjaid on meie linnaosa kõnniteedel ja haljasaladel siiski väga palju. Selle võõrliigiga võitlemiseks on vaja ka elanike abi, et võimalikult suurelt territooriumilt võimalikult palju neid kokku korjata ja hävitada,” tõdes linnaosavanem ning selgitas, et talgutel korjatakse elanike ja linnaosavalitsuse koostöös linnaosa avalikelt haljasaladelt ja kõnniteedelt tülikaid lusitaania teetigusid eesmärgiga piirkonnas võõrliigi levikut piirata.

Talguõhtutel alustatakse ühiskorjega kell 20.00 ja lõpetatakse kell 22.00. Talgujuhid ootavad vabatahtlikke vajalike vahenditega Pikaliiva tehnoülevaatuspunkti juures kergliiklusteel, Landi bussipeatuses ja Õismäe raba Vana-Rannamõisa tee äärses parklas. Kõik vabatahtlikud on oodatud talgutega ühinema.

Talgulisi varustab nälkjate korjamiseks ja hävitamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus. Kokku korjatud nälkjad transpordib linnaosavalitsus Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

Uudise rubriigid: