01.06.2021

Sel rannahooajal ootavad Haabersti randades puhkajaid mitmed uuendused

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel on uuendusena Kakumäe ja Harku järve randa rajatud laudteed, et nii lapsevankrite kui ka ratastooliga liikujatel oleks ligipääs veekogu juurde lihtsam. Lisaks tavapärastele ajutistele välikäimlatele on paigaldatud inva WC-d ning õige pea on Harku järvele valmimas ka väliujula.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et Haabersti randade ettevalmistus rannahooajaks on suures osas tehtud. „Liivaalad on koristatud ning tasandatud, mängu- ja palliväljakutele on lisatud uut liiva, rannainventar on korrastatud ja puhastatud ning prügikastid ja välikäimlad paigaldatud,“ ütles Siljanov.

„Uuendusena oleme sel aastal rajanud Kakumäe randa kaks ja Harku järve äärde ühe laudtee, et nii lapsekärudega kui ratastooliga liikujatel oleks ligipääs veekogu juurde lihtsam. Harku rannas on lõpusirgel ka väliujula paigaldus,“ rääkis Siljanov ning avaldas lootust, et vajalikud tööd väliujula ehitusel saavad tehtud järgmise nädala alguseks.

„1. juunist alustas Haabersti randades tööd ka G4S rannavalve, et tagada rannakülastajate turvalisus ja ohutu suplemine. Võetud on ka esimesed suplusvee proovid ning kõik näitajad on korras,“ lisas linnaosavanema asetäitja.

„Paraku on vihmased ilmad seganud rannaliiva sõelumist Kakumäe rannas, aga lähipäevade ilmaprognoos lubab kuiva ja soojemat ilma ning siis tehakse ka seal rannaliiva sõelumine,“ lubas linnaosavanema asetäitja.

Kakumäe ja Harku järve randasid hooldab OÜ divitiae.

Uudise rubriigid: