13.05.2021

Väike-Õismäele kerkib kogukonnaaed

Haabersti Linnaosa Valitsuse, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, MTÜ Ökoteadlikkuse klubi ja kohalike elanike koostöös on Väike-Õismäele valmimas piirkonna esimene kogukonnaaed. Väike-Õismäe kogukonnaaed asub aadressil Järveotsa tee 2a ning aia ettevalmistustööd on planeeritud lõpetada 15. maiks.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et Väike-Õismäe kogukonnaaia rajamistöödega on algust tehtud ning õige pea saavad seal ka linnaaianduse huvilised juba ise näpud mulda pista. „Sümboolse tasu eest saab iga soovija terveks hooajaks peenrakasti rentida ning vabal valikul endale lilli, köögivilju või maitsetaimi kasvatada,“ ütles linnaosavanema asetäitja ning kutsus elanikke üles aktiivselt seda võimalust ka kasutama.

MTÜ Ökoteadlikkuse klubi liikme ning Väike-Õismäe kogukonnaia eestvedaja Kadri Viik sõnas, et iga linnaosa väärib oma kogukonnaaeda - rohelist oaasi keset linnakära, kus on koht inimeste, taimede ja putukate mitmekesisele kooseksisteerimisele. „Väike-Õismäe kogukonnaaeda on meil plaanis rajada 25 peenrakasti, kus aiahuvilistel on võimalik just endale meelepärast kasvatada. Samuti on plaanis luua ka ühispeenrad, mille kujundamisel saab igaüks nõu ja jõuga kaasa aidata,“ rääkis Viik.

„Lisaks taimedega tegelemisele, saab kogukonnaaias osaleda ka hooaja vältel toimuvatel tasuta aiandusteemalistel üritustel, pakkuda välja ideid aia arendamiseks ning veeta meeldivalt aega õues. Samuti on meil plaanis huvilistega igal neljapäeval talgute raames kohtuda, et aeda edasi kujundada - ehitada kompostikast haljastusjäätmetele, õuemööblit ja peenrakaste kaunistada,“ lisas Viik.

Väike-Õismäe kogukonnaaia peenrakasti rent terveks hooajaks maksab 10 eurot. Selle eest on kasutajatele olemas kõik vajalik nagu peenrakastid, muld, aiatööriistad, kastmisvesi ja ka pingid roheluse nautimiseks. Huvilisi oodatakse Väike-Õismäe kogukonnaaiaga liituma e-posti aadressil ecoclubtln@gmail.com või telefonil 5666 2482.

Uudise rubriigid: