25.11.2014

Ehte Humanitaargümnaasium osales edukalt üleriigilisel konkursil

Ehte Humanitaargümnaasium osales 10.-16. novembril 2014 edukalt Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) konkursil „Energiasäästunädal sinu koolis“, jõudes kuue parema hulka.

Energiasäästunädala koolikonkursi eesmärk on innustada väikesi algatusi ning panna noori energiasäästu teemadele mõtlema ning lahendusi pakkuma. Konkursil osales 24 kooli, kellest žürii* valis välja kuus parimat teavitust teinud gruppi.

Parima teavitaja väljaselgitamisel sai määravaks originaalne lähenemine, tegevuste laiapõhjalisus ja laste panus, kaalu lisas ka video.

Ehte Humanitaargümnaasiumis korraldati mitmeid eri üritusi, kus õpiti säästma energiat, vett ja loodust. Tehti taaskasutatavast materjalist seinalehti ja kostüüme, koguti plasttaarat ja kasutatud patareisid, kuulati loenguid maavarade säästvast kasutusest, esitati näidendeid käitumisest looduses ning edastati teemakohast infot kooliraadios. Projektis lõi kaasa ligi 550 inimest – nii õpilased, kooli töötajad kui ka lastevanemad. Koolipere on kindel, et tegevused selles valdkonnas ei piirdu ühe projektiga, see on vaid üks väike osa kogu koolielust.

Ehte Humanitaargümnaasiumi video

Ehte Humanitaargümnaasiumi fotoalbum

Peaauhinna vääriliseks tunnistati Salme Põhikool ja Konguta Kool (loe lisa).

Ehte HG taaskasutatavast materjalist kostüümid_medium.JPG 

* Žürii koosseisu kuulusid Energia Avastuskeskuse teadus- ja arendusjuht Aare Baumer, KIK-i juhatuse liige Lauri Tammiste ja keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Liis Raadla.

 

Lisateave: 

Dmitri Mištšenko
Ehte Humanitaargümnaasiumi haridustehnoloog
Mob +372 58 878 223
dmitri.mistsenko@ehtehg.ee

 

Uudise rubriigid: