26.11.2012

Koolilaste ja tarbekunstnike ühisnäitus „Papp ärkab ellu vol2“

23. novembril 2012 toimus Tallinnas Järve keskuse aatriumis koolilaste tarbekunstikonkursi „Papp ärkab ellu vol2“ parimate osalejate autasustamine ning koos tarbekunstnikega korraldatud ühisnäituse avamine.

Teist aastat järjest korraldatud konkursi „Papp ärkab ellu vol2“ eesmärgiks oli arendada lastes loovat mõtlemist ning teadvustada pakendite taaskasutuse võimalusi. MTÜ Eesti Pakendiringluse juhataja Aivo Kanguse sõnul on täiskasvanud inimeste teadlikkus taaskasutusest järjest tõusmas ja nutikaid lahendusi mõeldakse välja iga päev. „Selle konkursiga oli meie ülesanne näidata lastele, kuidas lihtsate vahenditega saab kodu sisustada ja taaskasutusest võib kujuneda seeläbi elustiil,“ rääkis ta.

Konkursile laekus 35 erinevates tehnikates tööd. Peamiseks materjaliks oli loomulikult papp, mis oli taaskasutusega saanud uue otstarbe ja välimuse. Töid hindas žürii kolmes vanuserühmas: 1.-3. klass, 4.-6. klass ja 7.-9. klass.

Esimesed kohad oma vanusegrupis saavutasid Tallinna Muusikakeskkooli 1. klass (noodipult „Laine Papp“), Tallinna Juhkentali Gümnaasiumi 4.-5. klassi õpilased Viktoria Lupanova, Kaija Mjasnikova, Laura Simonova, Emil Ardla, Liisa Klein ja Jekaterina Urvik („Muinasjutuline maailm“) ning Tallinna 37. Keskkooli 7. klassi õpilased K. Karbe, G. Katovski, H. Kivisoo, R. Meidra, M. Orutar, R. H. Rand, K. Ruitlane, R. Soosaar ja T. Vahesaar (kartongriiul „Sebraline“). 

Teise koha väärilisteks tunnistati Kalamaja Põhikooli 3. klass („Ookean“), Tallinna Arte Gümnaasiumi 5. klassi õpilane Lisethe Maas („Kaelkirjak“) ja Tallinna Arte Gümnaasiumi 9. klassi õpilane Heidi Roosileht („Pegasus“). 

Mööbli kategooria eriauhinna said Tallinna Tondi Põhikooli õpilased tööga „Sassiku sokisorter“.  

Näitus on Järve keskuses avatud 23. novembrist kuni 31. detsembrini. Lisaks koolilaste töödele saab näitusel uudistada ka disainerite loodud tarbekunstiesemeid ja päris elus kasutatavat papist mööblit – toolid, millel võib istuda; kiik, millega või kiikuda; riidenagi riiete jaoks jms.

 „Mul on hea meel, et saame koos lastega oma töid eksponeerida ja olla neile otseses mõttes eeskujuks taaskasutuse propageerimisel. Taaskasutatavast materjalist saab valmistada pea kõiki eluks vajalikke tarbeesemeid, sealhulgas mööblit. Eestis ei ole see veel igapäevane nähtus, kuid mujal maailmas järjest populaarsust võitev,“  ütles näitusel esindatud disainer Kristi Tamming, kelle loodud taaskasutatud papist jõulukuused ehivad kodusid ja kaupluste vaateaknaid üle maailma, Brasiiliast kuni Austraaliani.

Konkursi „Papp ärkab ellu vol2“  korraldas Vivendi puidu- ja paberistuudio ning toetasid Tallinna Haridusamet ja MTÜ Eesti Pakendiringlus.

 

Lisainfo:

Tiiu Määr
Vivendi puidu- ja paberistuudio juht
MTÜ Vivendi
Tel 600 2244
gsm 537 28520

Uudise rubriigid: