Koolisport Tallinnas

Tutvustus

Võistluskalender

Koolispordi uudised

Tutvustus

On loomulik, et õpilase sporditee saab alguse just oma kooli spordiau kaitstes. Olulised ei olegi niivõrd tulemused ja koht paremusjärjestuses, kuivõrd aktiivne kaasalöömine ning eesmärgikindlus. 

Koolinoorte spordimänge on Tallinnas peetud erinevate nimetuste all juba 1922. aastast. 95 aastat tagasi algas Tallinnas kooliaasta uuelaadse üritusega: Nikolai gümnaasium korraldas kergejõustiku võistlused, millest kutsus osa võtma ka Aleksandri gümnaasiumi noorsportlased. Kuuel õhtul järjest võeti mõõtu kokku 15 alal. Punktidega 48: 42 osutus võitjaks Aleksandri gümnaasium.

Aastal 1913 moodustati esimene spordiring, mis päädis 1918. aastal esimeste ülelinnaliste koolinoorte kergejõustikuvõistlustega. 1922. aastal loodi Tallinna Keskkoolide Spordiringide Ühing.

Tallinna Koolinoorte Spordimängude nime all toimuvad mängud aastast 1981.

Eesmärk on aga alati olnud üks: spordi propageerimine, noorte tervislike eluviiside ja eluhoiaku kujundamine.

25 senist tegevusaastat on tõestanud, et Tallinna Koolisport on toimiv ja elujõuline süsteem. Õppeaasta ringselt toimuvad spordiüritused elavdavad kooli spordielu ning annavad igal aastal ca 14 300-le õpilasele võimaluse oma eakaaslastega spordirajal mõõtu võtta.

Spordiaasta jooksul osaleb võistlustel umbkaudu 14 300 õppursportlast, seega on koolisport 33 tegevusaasta jooksul pakkunud sportlikku tegevust juba enam kui 370 000 noorele spordisõbrale, kelle hulgast on sirgunud ka mitmeid nimekaid tipptegijaid.

Koolinoorte meistrivõistlused toimuvad 14 erineval spordialal. Individuaalselt võisteldakse kergejõustikus, suusatamises, murdmajooksus ja lauatennises, võistkondlikult aga teatejooksus, teateujumises, kabes, males, orienteerumises, jalgpallis, korvpallis, sulgpallis, võrkpallis ning sõudeergomeetritel.

Nii noormehed kui ka neiud võistlevad kahes vanuseklassis: põhikoolid (1-9 klass) ja gümnaasiumid (10-12 klass).

Osaleda saavad kõik Tallinna üldhariduskoolid. Parimatel on võimalus osa võtta Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustest.

Tallinna koolispordi valdkonda koordineerib

Andres Vakra
Tallinna Haridusameti hariduskorralduse osakonna juhtivspetsialist
Tel 6404977
e-mail: andres.vakra@tallinnlv.ee

Viimati muudetud: 18.04.2018