26.02.2015

Lasnamäe Gümnaasium avas pidulikult oma uuenenud maja uksed

Neljapäeval, 26. veebruaril 2015 avas Lasnamäe Gümnaasium (Pae 59) oma uuenenud maja uksed. Pidulikul päeval õnnitles kooliperet Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

Linnapea Edgar Savisaare sõnul võib Tallinnas rõõmu tunda selle üle, et korda on tehtud enamik linna koolimaju ning mis veel vajaka, saab korda paari aasta jooksul.

„Peame väga oluliseks, missugustes tingimustes meie lapsed õpivad. Soojad ja valged klassitoad on tänapäeval juba iseenesest mõistetavad. Tulevikku vaatavate õpikäsitluste juures on aga oluline ka see, et keskkond võimaldaks mitmekülgsete õppemeetodite kasutamist,“ rääkis linnapea. „Möödas on aeg, kus õpilane on vaid passiivne kuulaja klassis. Nüüd peab õpilane saama ise tegutseda ja avastada. Tema teadmised kujunevad kogemuste ja mõtlemise koosmõjul, olulised on koostöö ja suhtlemine kaaslastega. Uues koolimajas on sellele tähelepanu pööratud õppelaborite ja auditooriumite rajamisega, vähem tähtsad pole ka võimalused sportimiseks ja vaba aja veetmiseks.“ 

1979. aastal rajatud koolihoone läbis kaheksa kuuga (remont algas juunis 2014) põhjaliku uuenduskuuri. Maja sai juurde kaks korrust: B-korpusele kolmanda ning C-korpusele viienda korruse ehk 1330 m2 täiendavat põrandapinda. Energiasäästlikkuse tagamiseks soojustati hoone välisfassaad ja vahetati aknad. Kaasajastati kõik tehnosüsteemid, laiendati sööklat, rekonstrueeriti kooli staadion ja nii edasi.

Kooli juhtkond on uuenenud hoonega väga rahul. „Majas on palju õhku ja ilusad värvid. Hoone sai lisaks auditooriumile ning keemia- ja füüsikalaborile ka invalifti ja jalgrattahoidla 50 rattale. Sportimisvõimalusi pakuvad ujula ja staadion,“ rääkis direktori asetäitja arengu- ja majandusalal Tatjana Ganitševa. „1. ja 2. korrus on kohandatud spetsiaalselt algklassidele. Kuna vahetunni ajal on koridoris ligikaudu 250 last, väärivad märkimist ka uued puhkenurgad.“

Uuenenud koolis hakkab õppima 1100 õpilast.

Ehitus-projekteerimistöid teostas Bauschmidt OÜ, ehitusjuhtimise ja omanikujärelevalve teenust osutas AS Telora E ja sisustuse tarnis Kitman Thulema AS. Kogu rekonstrueerimise maksumuseks kujunes 4,2 miljonit eurot. 

Lasnamäe Gümnaasium enne ja pärast remonti:

Lasnamäe Gümnaasiumi vana välimus (1).JPG Lasnamäe Gümnaasium (1).jpg

 Kõik pildid: Lasnamäe Gümnaasiumi rekonstrueeritud hoone avamine

Tallinna TV video: Avati Lasnamäe Gümnaasiumi vastrenoveeritud koolihoone

 

 

Uudise rubriigid: