27.02.2015

Tallinna kesklinnas avas uksed uus Kiisa lasteaed

Reedel, 27. veebruaril 2015 avas oma uksed Tallinna Kiisa Lasteaed (Kiisa 6). Tegu on endise Tallinna 26. Lasteaiaga, mis lisaks tundmatuseni muutunud majale sai ka uue nime ning mitu täiendavat rühma. Lasteaiaperet õnnitles linnapea Edgar Savisaar.

Endise Tallinna 26. Lasteaia, nüüd Kiisa lasteaia hoone on rekonstrueerimise käigus tundmatuseni muutunud. Linnasüdames asuv lasteaed sai juurde kolm uut rühma. Majas on nüüd avarad ja valgusküllased, uue mööbliga sisustatud ruumid kaheksale rühmale. Lasteaias hakkab käima 184 last ehk ligikaudu 70 võrra varasemast enam.

Majja ehitati kaasaegne sundventilatsioon, paigaldati gaasikatel ja põrandaküte. Uue sisustuse sai ka köök. Vahetati välja kanalisatsiooni, veevarustuse ja gaasitorustikud kuni Pärnu maanteeni. Hoone kasulik pind ulatub nüüd ligi 1840 ruutmeetrini. 

Peale hubase ja moodsa maja miljööväärtuslikus asukohas on lasteaial suurepärane õueala, mis on tihedalt asustatud linnaosas haruldane. Õue ehitati asfalt- ja kivikattega sõidu- ja kõnniteed ning paigaldati mänguväljakud. Seejuures säilitati hoolsalt ligi 80 suurt puud. Lõplikult valmis saab õueala kevadkuudel, mil hakkab kasvama ka muru.

Rekonstrueerimise maksumuseks kujunes 1,96 miljonit eurot. 

Kõik pildid: Tallinna Kiisa Lasteaia avamine

IMG_3743 (Medium).JPG IMG_3895 (Medium).JPG

Tallinna TV video: Kesklinnas avas uksed uus Kiisa lasteaed

 

 

Uudise rubriigid: