30.05.2012

Tallinnas lõpeb kooliaasta haridustöötajate ja -asutuste tunnustamisega

Neljapäeval, 31. mail 2012 algusega kell 15.00 toimub Lillepaviljonis (Pirita tee 26) õppeaasta lõpu pidulik vastuvõtt, kus tunnustatakse Tallinna tublimaid õppeasutuste juhte, õpetajaid ning haridusasutusi. Tallinna haridusasutuste kvaliteediauhinnad ja teised tunnustused annavad üle Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, haridusameti juhataja Andres Pajula jt.

Tallinna Haridusamet tänab Tallinna Saksa Gümnaasiumi saksakeelse osakonna õpetajad Saksamaa Liitvabariigist. Haridusameti aukirja ja tunnustusmedali „Tallinn tänab“ saab Hans-Peter Wahrig, kes töötab kooli saksakeelse osakonna juhatajana alates augustist 2006 ning õpetab ka matemaatikat ja ajalugu. Haridusameti tänukirja saavad Michaela Weinbrenner ja Beatrix Rouette´i.

 

Uus konkurss „Aasta hoolekogu 2012“

Sel aastal toimus esimest aastat konkurss „Aasta hoolekogu 2012“, mille eesmärgiks oli tõsta esile hoolekogu tegevusi, mis on kaasa aidanud õppe- ja kasvatustöö edendamisele, toetanud laste/õpilaste arengut ning huvisid jne.

Aasta hoolekogu 2012 on Tallinna Kelmiküla Lasteaia hoolekogu. Tänukirjad hea koostöö eest saavad Tallinna Lepatriinu Lasteaia, Tallinna Lastead Vesiroos ja Tallinna Lasteaed Laagna Rukkilill hoolekogud.

 

Parimad aineolümpiaadidel osalejad

Koolide õppetöö oluliseks osaks on osalemine aineolümpiaadidel. Tallinnas osalevad olümpiaadidel aasta jooksul tuhanded õpilased ja neid juhendavad sajad õpetajad. Auhinna „Eduka osalemise eest 2011/12 õ-a olümpiaadidel” saavad koolid, kelle õpilased saavutasid olümpiaadide piirkonna- ja üleriigilises voorus eelmise aastaga võrreldes auhinnaliste kohtade osas suurima kasvu: Tallinna Ühisgümnaasium ja Rocca al Mare Kool.

Peaauhinna saavad aga koolid, kelle õpilased saavutasid ülelinnalises ja -riigilises üldarvestuses kõige enam auhinnalisi kohti: Tallinna Reaalkool, Gustav Adolfi Gümnaasium ja Tallinna Prantsuse Lütseum.

 

„Parim Tallinna tervist edendav kool/lasteaed 2012“

Tunnustus „Parim Tallinna tervist edendav kool/lasteaed 2012“ antakse asutustele, kes on edukad turvalise ja tervisliku koolikeskkonna loojatena, tervisedenduslike tegevuste korraldajatena ja tervisealase hariduse edendajatena: Kadrioru Saksa Gümnaasium ja Tallinna Kiikhobu Lasteaed. Auhinnaks on neile Reval Sport kingitus (sportimisvõimalus klubis Reval Sport kõikidele õpetajatele), mille annab üle Reval Spordi juht Aldur Partasjuk.

II koha saavutasid Tallinna Õismäe Gümnaasium ja Tallinna Mesimummu Lasteaed. III kohale tulid Ehte Humanitaargümnaasium ja Tallinna Mesimummu Laseaed. Auhinnad spordiklubidelt My Fitness ja Sparta annavad üle nende esindajad Aivar Koppas, Rando Soome ja Argo Ader.

 

Parima toitlustamise konkursid 

Ülevaatus-konkursi „Sõbralik koolisöökla 2012“ võitja on Tallinna Õismäe Gümnaasium (toitlustaja OÜ Bramos). Lisaks tunnustusele saavad kokad võimaluse osaleda täiendkoolitusel restoranis Swissôtel Tallinn peakokk Taigo Lepiku käe all. Auhinna annab üle Swissôtel Tallinn peadirektor Bart Westerhout.

II koha võitis Tallinna Rahumäe Põhikool (toitlustaja OÜ Orfeum) ning kolmanda Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool. Ka nemad saavad preemiaks enesetäienduse mainekais restoraniköökides: Park Inn by Radisson Central Tallinn restoranis Novell Andres Mermani ning Nordic Hotel Forumis peakokk Oleg Alasi juhendamisel. Auhinnad annavad üle restorani Novell peakokk Andres Merman ja Eesti Hotellide ja restoranide Liidu juhatuse esimees Feliks Mängus.

Konkursil „Parima toitlustamisega koolieelne lasteasutus 2012“ oli edukaim Tallinna Kadaka Lasteaed. Teiseks tuli Tallinna Lasteaed Sinilind ning kolmandaks Tallinna Endla Lasteaed. Eriauhinna laste erivajaduste arvestamine toitlustamise korraldamisel sai Tallinna Meelespea Lasteaed.

           

Tallinna Koolinoorte Sportmängud

Tallinna Koolinoorte Sportmängud toimusid sel õppeaastal juba 30. korda. Spordimängude raames oli koolidel võimalusel osaleda 32 erineval võistlusel/turniiril. Korvpallis, võrkpallis ja jalgpallis osales kokku 439 võistkonda, teatejooksupäeval aga 57 kooli võistkonnad ligemale 2500 õpilasega. Parim kool 30. sportmängudel oli Tallinna Saksa Gümnaasium.

 

„Parim lõimumisprojekt 2012“

Tunnustuse „Parim lõimumisprojekt 2012“ saavad Tallinna koolid ja lasteaiad, kes väärtustavad kultuuriliselt mitmekesist keskkonda ning aitavad kaasa lõimumisele ning koostööle erinevate õppekeeltega õpilaste ja laste vahel.

I koha preemiaga 1000 eurot saavutasid Tallinna Pae Gümnaasium ja Jüri Gümnaasium projekti „Tähistame koos koolide traditsioone ja tähtpäevi“ eest ning Tallinna Lasteaed Delfiin ja Tallinna Luha Lasteaed projekti „Koostöö alates aastast 2004“.

Koolide arvestuses said teise koha Tallinna Tondi Põhikool, Tallinna Õismäe Kool ja Kohtla-Järve Ühisgümnaasium projekti „Sõbrakesed“ eest, kolmanda koha Tallinna Nõmme Gümnaasium ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium (projekt „Koolivahetuspäev“, eestvedaja mõlema kooli ajalooõpetaja Indrek Riigor). Lasteaedade arvestuses tulid teiseks Tallinna Mustakivi Lasteaed ja Tallinna Kivila Lasteaed („Õpime ja õpetame koos“) ning kolmandaks Tallinna Suur - Pae Lasteaed ja Tallinna Paekaare Lasteaed („Mängumaal koos sõpradega“. Rahaline preemia on vastavalt 700 ja 600 eurot iga asutuse kohta. Tunnustuse eduka osalemise eest sai Tallinna Kiisupere Lasteaed („Kasside boogie 2012“).

 

„Innovaatiline tegu 2012“

Osavõtt konkursist „Innovaatiline tegu 2012“ näitas, kuivõrd avatud ja kaasaegsed soovivad haridusasutused olla, pakkudes lastele/õpilastele rõõmu ja värskeid ideid. Peaauhinna „Innovaatiline tegu 2012“ ning 1300 eurot ja keraamilise taiese saavad Tallinna Tuule Lasteaed („Innovaatilised õppemeetodid laste loovuse arendamisel“), Tallinna Tondi Põhikool („Abikooli õppekäikude kaardid internetis“) ja Tallinna Kuristiku Gümnaasium („Õppeaasta tähtsündmuste kaasaegne arhiveerimine ehk  õppeaasta videopäevik“).

Tunnustuse eduka osalemise eest konkursil said Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium („Voolimise rõõm”) ja Tallinna Reaalkool („iPadide rakendamine algklassides“). Tunnustuse koos rahalise preemiaga 650 eurot pälvisid innovaatilise lähenemise eest laste toitlustamisele Talllinna Kelmiküla Lasteaed (Kokaraamat „Kelmiküla köök“) ja Tallinna Rännaku Lasteaed („Toidublogi“).

 

Tallinna haridusasutuste kvaliteediauhind

Kaalukaim kategooria on kindlasti Tallinna haridusasutuste kvaliteediauhind, mis sel aastal tähistas juba 10. aastapäeva. Konkursiga väärtustavad korraldajad lapsekesksust, eestvedamist, töötajate arendamist ja kaasamist, pidevat õppimist, innovatsiooni, partnerluse arendamist ning sotsiaalset vastutust. Aastatega on tulemused muutunud silmapaistvamateks ja auhinnasaajate punktiskoorid ületavad sel aastal kõikide aastate keskmist, olles 450 ja üle selle.

Kvaliteediauhind antakse välja neljas alakategoorias.

Hea õpetaja 2012 tiitli, millega kaasneb aukiri, tunnustusmedal ning rahaline auhind 1500 eurot, saavad; Kaja Cimolonskas (Tallinna Kadaka Lasteaed), Reet Jõgeva (Tallinna Saksa Gümnaasium), Maie Lehtla (Tallinna Mahtra Lasteaed), Maiki Liivas (Tallinna Lasteaed Sipsik), Ene Määr (Tallinna Rahumäe Põhikool), Ella Šved (Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium) ja Reena Uusmets (Tallinna Nurmenuku Lasteaed). 

Konkursil „Hea huvitegevusega kool 2012“ saavutas head tulemused Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, kes saab tunnustuse õpilaste kaasamise eest ja 1500 eurose preemia.

Tunnustuse „Hea õpikeskkonnaga kool/lasteaed 2012“ ja 3000 eurot saavad  Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, Tallinna 21. Kool ja Tallinna Kadaka Lasteaed.

Auhinna „Hästi juhitud lasteaed 2012“ ja 4000 eurot saavad Tallinna Lasteaed Vesiroos ja Tallinna Kelmiküla Lasteaed.

Pidulikule päevale annavad sära kaks huvitavat ansamblit: „Direktori bänd“ (Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur, Reaalkooli õpetaja Mart Kuurme ning GAGi vilistlased 2011 Rauno Laikjõe ja Martin Petermann, laulab Anne Liis Puhk GAGi abiturient) ning Eesti laul 2012 finalist, GAGi vilistlasbänd Tenfold Rabbit (Andres Kõpper, Rain Parve, Meelik Samel, Martin Petermann).

Uudise rubriigid: